OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV NIEDZIELA ADWENTU – 20 grudnia 2020r.


 1. Zapraszamy na Msze św. roratnie w poniedziałki i środę o 18.00, a we wtorek i czwartek ostatnie ostatnie o 7.00.
 2. Spowiedź do poniedziałku do środy na porannych Mszach i dodatkowo wieczorem od 17.00 do 19.00, w czwartek tylko rano.
 3. W czwartek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Nie będzie Mszy św. o 18.00. Z racji nadzwyczajnej sytuacji, w tym roku odprawione będą dwie Pasterki: pierwsza o 22.00, druga tradycyjnie o północy. O 23.30 zapraszamy na śpiewanie kolęd. Nie będziemy w tym roku dzielić się opłatkiem po Mszy św. Taca podczas Pasterki będzie zbierana na Fundusz Obrony Życia.
 4. W piątek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Pozostałe Msze św. o godz.: 9.00, 10.30, 12.00, 13.15, 18.00 i 19.15. Tego dnia nie będzie Mszy o godz. 7.00. Z racji uroczystości można tego dnia spożywać pokarmy mięsne.
  W sobotę 26 XII Msze św. o godz.: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 13.15, 18.00 i 1915. Taca będzie przeznaczona na budujące się kościoły w naszej diecezji.
 5. Za tydzień Niedziela Świętej Rodziny, na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy małżeństwa, które chcą odnowić przyrzeczenia małżeńskie. Intencje za te małżeństwa można zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.
 6. Opłatki są do nabycia w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
 7. Adoracja Najśw. Sakr. w tym tygodniu od poniedziałku do środy 15.00 do 18.00.
 8. Od 13 stycznia 2021 rozpoczynamy nowy kurs przedmałżeński. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii u ks. proboszcza.
 9. Kancelaria w tym tygodniu czynna tylko od poniedziałku do środy.
 10. Osoby, które zapisały się do Róży Różańcowej Rodziców modlących się za dzieci zapraszamy na spotkanie organizacyjne dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00.
 11. Wolontariusze Caritas rozprowadzają po Mszach św. świece na wigilijny stół, po 5, 10 i 17zł, w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
 12. Przed kościołem u członków Akcji Katolickiej możemy nabyć poświęcone sianko na stół wigilijny, a złożoną ofiarą wspomóc ewangelizacyjne cele Akcji.
 13. Obostrzenia sanitarne w kościele nie zmieniają się. W nabożeństwach może uczestniczyć 50 osób, z zachowaniem dystansu, obowiązku zasłaniania ust i nosa, dezynfekowania rąk i konfesjonałów.
 14. Wobec  zagrożeń dotyczących rodzin zapraszamy do przyłączenia się do modlitwy, która powstała z inicjatywy ks. Dominika Chmielewskiego, tzw. „40 dni modlitwy” od 25 grudnia 2020 r. do 2 lutego 2021 r. Szczegółowe informacje na ulotkach przy wyjściu z kościoła.
 15. Wizyta duszpasterska w tradycyjnej formie połączona z nawiedzeniem mieszkań i domów w tym roku będzie niemożliwa. Chcemy jednak wypraszać dla wszystkich parafian mocy Bożego błogosławieństwa i zaprosić do wspólnej modlitwy w Waszej intencji. Pragniemy zaprosić na Msze Święte do kościoła w mniejszych grupach mieszkańców poszczególnych ulic. Na zakończenie będziemy udzielać indywidualnego błogosławieństwa poszczególnym rodzinom. Będą one odprawiane w dni powszednie o godzinie 19.00.

Prosimy, by zadeklarować obecność na tych Mszach, byśmy mogli rozplanować je z zachowaniem obowiązujących ograniczeń. Na stoliku z tyłu kościoła i w zakrystii leżą listy dla konkretnych ulic. Swoje uczestnictwo można zgłaszać do przyszłej niedzieli włącznie także na osobnej kartce w kancelarii, lub telefonicznie u księdza dyżurnego. Prosimy wpisywać nazwisko, adres i liczbę osób.

W kolejne niedziele będziemy zbierać deklaracje od mieszkańców kolejnych rejonów parafii. Bardzo prosimy o poinformowanie i zachęcenie sąsiadów.

W tym tygodniu prosimy o zgłoszenia od mieszkańców następujących ulic:

Brzozowa, Szczęśliwa, Stawowa, Teligi, Morska, Żeglarska, Miedziana, Złota, Srebrna, Platynowa, Wesoła, Główna, Ceglana, Przyleśna, Strzelecka, Zachodnia, Wiśniowa, Wschodnia, Gliniecka, Baśniowa, Bagienna, Jowisza, Saturna, Marsa, Księżycowa, Żabia, Kręta.

15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.