Ogłoszenia duszpasterskie –I Niedz. Narodz. Pańskiego Św. Rodziny–27.12.2020 r.


 1. Ze względu na zakaz przemieszczania się w nocy z czwartku 31.XII.2020 od 19.00 do godz.6.00 1.I.2021 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynne przed Najświętszym Sakramentem za miniony rok 2020 o godz. 17.30 przed Mszą św. wieczorną. Za udział w nabożeństwie i uroczystym śpiewie „Ciebie Boga wysławiamy …” możemy otrzymać odpust zupełny.
 2. W piątek Nowy Rok 2021 – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia w Eucharystii. W naszym kościele Msze św. wg porządku niedzielnego. W tym dniu przypada także I piątek miesiąca. Do chorych udamy się w piątek 8 stycznia od godz. 9.00 na zaproszenie.
 3. Od 1 stycznia Msze św. w intencji parafian będą odprawiane o godz. 12.00
 4. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. O godz. 7.00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo wynagradzające Najśw. Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00
 5. Adoracja Najśw. Sakr. w naszym kościele przez cały tydzień od 15.00 do 18.00.
 6. Dzisiaj rozdanie intencji dla Kół Żywego Różańca na miesiąc styczeń.
 7. W tym tygodniu kancelaria nie będzie czynna w czwartek po południu, oraz w piątek i w sobotę. W sprawach pilnych można kontaktować się telefonicznie z ks. dyżurnym.
 8. Matki oczekujące narodzin dziecka i rodziców z małymi dziećmi zapraszamy do kościoła 1 stycznia na Mszę św. o 18.00. Przy żłóbku odprawimy nabożeństwo w ich intencji połączone z indywidualnym błogosławieństwem.
 9. Jutro 28.XII przypada święto Świętych Młodzianków.
 10. Od 13 stycznia 2021 rozpoczynamy nowy kurs przedmałżeński. Zapisy w zakrystii, lub w kancelarii u ks. proboszcza.
 11. Msze św. tzw. kolędowe, podczas których będziemy wypraszać dla poszczególnych rodzin mocy Bożego błogosławieństwa, a na zakończenie będziemy udzielać indywidualnego błogosławieństwa tym rodzinom będą odprawiane w dni powszednie o godzinie 19.00. Mieszkańców ulic: Brzozowa, Szczęśliwa, Stawowa, Teligi, Morska, Żeglarska, Miedziana, Złota, Srebrna, Platynowa, Wesoła, Główna, Ceglana, Przyleśna, Strzelecka, Zachodnia, Wiśniowa, Wschodnia, Gliniecka, Baśniowa, Bagienna, Jowisza, Saturna, Marsa, Księżycowa, Żabia, Kręta prosimy, by zadeklarować swoją obecność na tych Mszach św. Dzisiaj jest ostatni dzień. Na stoliku z tyłu kościoła i w zakrystii leżą listy dla konkretnych ulic. Swoje uczestnictwo można zgłaszać  także na osobnej kartce w kancelarii, lub telefonicznie u księdza dyżurnego, można to uczynić także w imieniu innych osób. Prosimy wpisywać nazwisko, adres i liczbę osób, które przyjdą na tę Mszę św. W kolejne niedziele będziemy zbierać deklaracje od mieszkańców kolejnych rejonów parafii. Bardzo prosimy o poinformowanie i zachęcenie sąsiadów.
 12. Prasa katolicka