OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III NIEDZIELA ADWENTU – 13 grudnia 2020r.


 1. Zapraszamy na Msze św. roratnie w poniedziałki, środy i piątki o 18.00, a we wtorki, czwartki i soboty o 7.00. Na roraty przynosimy świece.
 2. Opłatki są do nabycia w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
 3. Z racji nadzwyczajnej sytuacji w tym roku odprawione będą dwie pasterki: pierwsza o 22.00, druga tradycyjnie o północy.
 4. Adoracja Najśw. Sakr. w tym tygodniu od 15.00 do 18.00.
 5. W czwartek zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny i później na adorację Najśw. Sakr. od 18.30 do 20.00.
 6. Kandydatów do bierzmowania (II rok przygotowań) zapraszamy na Mszę św. z katechezą w sobotę 19.XII o godz. 19.00. Obecność obowiązkowa.
 7. Ks. Michał zaprasza na spotkanie  ministrantów i kandydatów w sobotę o godz. 10.30 w kościele.
 8. Spotkanie lektorów w piątek o godz. 19.00.
 9. Konferencja przedchrzcielna dla rodziców i kandydatów na chrzestnych z naszej parafii w piątek o godz. 19.00 w Domu Katolickim.
 10.  Od 13 stycznia 2021 rozpoczynamy nowy kurs przedmałżeński. Zapisy w zakrystii, lub w kancelarii u ks. proboszcza.
 11. Osoby, które zapisały się do Róży Różańcowej Rodziców modlących się za dzieci zapraszamy na spotkanie organizacyjne w następną niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.
 12. Ojciec Święty Franciszek ogłosił Rok św. Józefa Patrona Kościoła i zachęca nas do ufnej modlitwy i uczynków miłosierdzia. Św. Józef jest znakiem miłosiernej i czułej miłości Boga Ojca, której wyrazem w tym Roku Jubileuszowym będzie możliwość uzyskiwania licznych odpustów. Szczegóły na naszej stronie internetowej.
 13. Ks. Bp Romuald Kamiński Przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia zaprasza do wspólnej modlitwy w intencji chorych, pracowników placówek leczniczych i ich bliskich. Za pośrednictwem kanału YouTube SalveNET będziemy łączyć się duchowo na Eucharystii w każdą środę o godzinie 20.00.
 14. W sobotę 19 grudnia 2020 roku o godzinie 11 w Katedrze Warszawsko-Praskiej biskup nominat Jacek Grzybowski, mianowany przez Papieża Franciszka biskupem pomocniczym dla naszej diecezji, przyjmie święcenia biskupie. Ze względu na epidemię i obowiązujące zasady liczba uczestników uroczystości będzie ograniczona. Zachęcamy do duchowej łączności podczas transmisji Mszy Świętej na diecezjalnym kanale SalveNET oraz w Radiu Warszawa. Ogarnijmy modlitwą księdza biskupa nominata Jacka, wypraszając dla niego potrzebne łaski w wykonywaniu posługi biskupiej.
 15. Z racji obostrzeń kolęda, która tradycyjnie rozpoczynała się w adwencie na razie zostaje odwołana do Bożego Narodzenia.
 16. Dzisiaj i za tydzień 20 XII wolontariusze Caritas będą rozprowadzali po Mszach św. świece na wigilijny stół, po 5, 10 i 17zł, w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
 17. Dzisiaj i za tydzień przed kościołem u członków Akcji Katolickiej możemy nabyć poświęcone sianko na stół wigilijny, a złożoną ofiarą wspomóc ewangelizacyjne cele Akcji.
 18. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.