Koło Przyjaciół „Radia Maryja”


radio_maryja_logoZachęceni przez Ojca Świętego Jana Pawła II, który mówił „Ja Panu Bogu dziękuję codziennie, że jest w Polsce takie radio i, że nazywa się Radio Maryja”, oraz tym że słucha tego radia i modli się w jego intencji, nasi parafianie postanowili zorganizować Koło Przyjaciół Radia Maryja. Koło powstało w 1996 r., jego założycielem był Pan Henryk Durzyński, a pierwszym opiekunem duchowym ks. Henryk Drożdż.

Obecną przewodniczącą jest Pani Alicja Piątek, a opiekunem duchowym ks. Szymon Sobolewski. Aktualnie Koło Przyjaciół Radia Maryja liczy ok. 30 członków.

Do celów i zadań naszego Koła należy:

– zachęcanie do słuchania Radia Maryja, oglądania telewizji TRWAM, czytania prasy katolickiej, a szczególnie miesięcznika „Rodzina Radia Maryja” i dziennika „Nasz Dziennik”;

– modlitwa w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i wszystkich dzieł przy nim powstałych;

– wspomaganie Radia w tym również materialnie;

– działania na rzecz odnowy duchowej, moralnej i społecznej;

-organizowanie pielgrzymek rocznicowych na spotkania Przyjaciół Radia Maryja na Jasnej Górze i w Toruniu.

Członkowie Koła wraz ze swoim opiekunem spotykają się raz w miesiącu – zwykle w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 15.00 w sali bł. Jana Pawła II w Domu Katolickim. Spotkanie rozpoczynamy od wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia. Wspólne spotkania są okazją do pogłębiania naszej wiary, odkrywania piękna i mocy Ewangelii, uczenia się współodpowiedzialności za Kościół i Ojczyznę. Podejmujemy także rozmowy na temat aktualnych spraw związanych życiem Kościoła, omawiamy bieżące sprawy informacyjne.

W pierwszy czwartek miesiąca Koło Przyjaciół Radia Maryja ma Mszę św. w stałej intencji: „Za Ojca Świętego, biskupów i kapłanów, Ojczyznę, Radio Maryja, wszystkie dzieła przy nim powstałe, o. Tadeusza Rydzyka, jego współpracowników, nasze Koło Przyjaciół Radia Maryja, jego opiekuna oraz wszystkich ofiarodawców”. Jesteśmy jedną z grup modlitewnych w parafii, które prowadzą w czwartki po wieczornej Mszy św. godzinną adorację Najświętszego Sakramentu, dziękując Bogu i matce Najświętszej za dar Radia Maryja.

Członkowie Koło są także członkami innych wspólnot parafialnych i grup apostolskich.