Odnowa w Duchu Świętym „Emmanuel”


Odnowa w Duchu ŚwiętymOdnowa w Duchu Świętym jest ruchem charyzmatycznym powstałym w latach 60-tych XX w. w Stanach Zjednoczonych. Po popularyzacji tego ruchu w Polsce przyczynił się Ks. Bp Bronisław Dębowski – krajowy duszpasterz i asystent kościelny Odnowy w Duchu Świętym. Ruch organizuje liczne rekolekcje, ogólnopolskie kongresy i czuwania na Jasnej Górze, troszczy się o materiały formacyjne. W Polsce jest ponad 650 grup modlitewnych. Szacuje się, że dziś stały kontakt z Odnową w Duchu Świętym w Polsce ma ok. 40-60 tys. osób. W Diecezji Warszawsko-Praskiej działa aktualnie około 30 grup modlitewnych .

Nasza formacja to cotygodniowe spotkania, które mają rożną formę, ale posiadają stałe elementy: modlitwa, katechezy, rozważanie słowa Bożego, dzielenie się własnym doświadczeniem przeżywania wiary. Formujemy się uczestnicząc także w rekolekcjach: Ewangelizacyjnych Odnowy, Uzdrowienia Wspomnień, Szkole Animatora, Ćwiczeniach Ignacjańskich, Akceptacji siebie, Kursach ewangelizacyjnych np. Pierwsze Słowo, Kurs Filip itd.

DSCF4226

Wspólnota powstała w naszej parafii w 2009 r. Pierwszym opiekunem duchowym był ks. Wojciech Sokołowski. Aktualnie liderem wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Emmanuel” w naszej parafii jest Joanna Nazarewicz, a opiekunem duchowym – ks. Rafał Legucki. Spotkania odbywają się w środy o godz. 19.00 w kościele.  W pierwsze niedziele miesiąca wspólnota prowadzi modlitwę uwielbienia oraz o uzdrowienie i uwolnienie, która rozpoczyna się od wieczornej Mszy św., a więc o godz. 18.00 .

Lider grupy – Anna Mazurek

Opiekun duchowy – ks. Rafał Legucki

Strona internetowa Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Warszawsko-Praskiej