Apostolat Maryi Królowej Trzeciego Tysiąclecia


Apostolat Królowej Trzeciego TysiącleciaGrupa apostolska Apostolatu Maryi Królowej Trzeciego Tysiąclecia powstała w naszej parafii w 2007 r. Dnia 5 maja 2007 r. odebrano w Niepokalanowie ikonę Niepokalanego Serca Maryi. Począwszy od 20 maja 2007 r. Kapliczka Niepokalanego Serca Maryi nawiedza rodziny naszej parafii należące do Apostolatu przechodząc od domu do domu. Dokonuje się to w grupie 30 rodzin. Każda rodzina gości Matkę Najświętszą w znaku Kapliczki przez jeden dzień w każdym miesiącu, jedną dobę jest ona na plebani u ks. proboszcza.

Ta grupa apostolska pełni stałą misję w parafii zainspirowaną ofiarowaniem świata Niepokalanemu Sercu Maryi dokonanym przez bł. Jana Pawła II u progu trzeciego tysiąclecia. Ma na celu współpracę z proboszczem w nowej ewangelizacji, aby zbliżyć do Kościoła ludzi od niego oddalonych, pojedyncze osoby i/lub całe rodziny.

Misja jest prowadzona przez rodziny i w rodzinach w parafii; rodziny budują się wzajemnie, zapraszając krewnych, sąsiadów i przyjaciół do wspólnego oddawania czci Matce Bożej. Propagowaniem apostolatu zajmują się „Heroldowie Ewangelii” – Międzynarodowe Stowarzyszenie na Prawie Papieskim.

Koordynator grupy: Pani Maria Marchewka.

Opiekun duchowy: ks. Kazimierz Sztajerwald – proboszcz.