OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV NIEDZIELA ADWENTU – 19 grudnia 2021r.


 1. Przeżywamy czas Adwentu – czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Zapraszamy na Msze św. roratnie w poniedziałek i środę o 18.00, a we wtorek, czwartek i piątek o 7.00.
  Na roraty przynosimy lampiony, lub świece.
 2. Spowiedź do poniedziałku do czwartku na porannych Mszach i dodatkowo wieczorem od 17.00 do 19.00, w piątek tylko rano.
 3. Kancelaria w tym tygodniu czynna tylko od poniedziałku do czwartku. Od czwartku wieczorem do niedzieli kancelaria będzie nieczynna. W sprawach pilnych prosimy o kontakt przez tel. dyżurny.
 4. Msza Św. w intencji ojczyzny odbędzie się 23 XII o 18:00 zapraszamy.
 5. Zapraszamy do zapisywania się – zadeklarowania swojego udziału w adoracji Najśw. Sakramentu w Kaplicy Adoracji. Swoje uczestnictwo można zgłaszać na osobnej kartce i w zakrystii, kancelarii, wrzucając do urny z tyłu kościoła, lub telefonicznie u księdza dyżurnego. Prosimy wpisywać imię i nazwisko, kontaktowy, oraz dzień tygodnia i godzinę adoracji. Adoracja jest codziennie od ok. 7:30 do 21:00. Zapraszamy także osoby do pomocy w koordynacji adoracji.
 6. Msza Św. dla dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii Św. odbędzie się dziś o godz. 13:15.
 7. Ogólne spotkanie dla wszystkich rodziców dzieci komunijnych (bez dzieci) odbędzie się w kościele we wtorek 21 XII po Mszy św. wieczornej o 18.45. Przypominamy, że obecność na tych spotkaniach jest obowiązkowa.
 8. Kolejny cykl kursu przedmałżeńskiego rozpoczynamy w naszej parafii 5 stycznia.
 9. Opłatki na stół wigilijny są do nabycia w niedzielę w sklepiku parafialnym, w tygodniu w zakrystii, lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
 10. Dziś przedstawiciele Akcji Katolickiej rozprowadzają pobłogosławione sianko na stół wigilijny. Uzyskane środki są przeznaczone na działalność ewangelizacyjną Akcji.
 11. Dziś wolontariusze Caritas rozprowadzają po Mszach św. świece na wigilijny stół, po 6, 10 i 17 zł, w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
 12. Dziękujemy wszystkim za możliwość spotkania kolędowego podczas Mszy św., oraz w rodzinach. W związku z tym, że doszły niezaplanowane rodziny nie zdążyliśmy odwiedzić mieszkańców z ul. Jagiełły. Serdecznie przepraszamy. Z tymi rodzinami umówimy się na kolędę w tym tygodniu.

Od dzisiaj do Bożego Narodzenia oczekujemy na zgłoszenia od mieszkańców z pozostałej części parafii.  Swoje uczestnictwo można zgłaszać na kartkach w zakrystii, kancelarii, wrzucając do urny z tyłu kościoła, lub telefonicznie u księdza dyżurnego. Prosimy podawać nazwisko, adres, oraz formę spotkania duszpasterskiego (Zaproszenie, lub Msza św.) i liczbę osób w przypadku wyboru Mszy św. Będą one odprawiane w wybrane dni powszednie o 19.00.  Dalsze odwiedziny i Msze św. planujemy po Bożym Narodzeniu.

 1. W piątek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Nie będzie Mszy św. o 18.00. O 30 zapraszamy na śpiewanie kolęd. Taca podczas Pasterki będzie zbierana na Fundusz Obrony Życia.
 2. W sobotę Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. o godz.: 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 Tego dnia nie będzie Mszy o godz. 7.00. Z racji uroczystości można tego dnia spożywać pokarmy mięsne.
 3. Za tydzień Niedziela Świętej Rodziny, na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy małżeństwa, które chcą odnowić przyrzeczenia małżeńskie. Intencje za te małżeństwa można zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.
 4. Prasa katolicka.