OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –I NIEDZ. NARODZ. PAŃSKIEGO ŚW. RODZINY–26.12.2021r.


  1. W piątek 31 grudnia, po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo dziękczynne przed Najświętszym Sakramentem za miniony rok 2021. Za udział w nabożeństwie i uroczystym śpiewie „Ciebie Boga wysławiamy” możemy otrzymać odpust zupełny. W tym dniu Ks. Biskup udziela dyspensy od piątkowego postu osobom przebywającym na terenie diecezji.
  2. W sobotę Nowy Rok 2022 – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia w Eucharystii. W naszym kościele Msze św. wg porządku niedzielnego.
  3. Jutro obchodzimy święto św. Jana Ap. i Ew, we wtorek 28.XII przypada święto Świętych Młodzianków męczenników.
  4. Zapraszamy i prosimy do zadeklarowania swojego udziału w adoracji Najśw. Sakramentu w Kaplicy Adoracji. Swoje uczestnictwo na najbliższy tydzień możemy zaznaczyć na liście, która wyłożona jest w Kaplicy. Osoby, które chcą zadeklarować adorację o stałej porze mogą zapisać się na osobnej kartce wrzucając ją do urny z tyłu kościoła, w zakrystii, kancelarii, lub telefonicznie u księdza dyżurnego. Prosimy wpisywać imię i nazwisko, kontaktowy, oraz dzień tygodnia i godzinę adoracji. Adoracja jest codziennie od ok. 7:30 do 21:00.
  5. Dzisiaj rozdanie intencji dla Kół Żywego Różańca na miesiąc styczeń.
  6. Matki oczekujące narodzin dziecka i rodziców z małymi dziećmi zapraszamy do kościoła 1 stycznia na Mszę św. o 18.00. Przy żłóbku odprawimy nabożeństwo w ich intencji połączone z indywidualnym błogosławieństwem.
  7. Od środy 5 stycznia 2022 rozpoczynamy nowy kurs przedmałżeński. Zapisy na 1 spotkaniu.
  8. Prasa katolicka.

 

 

 

KOLĘDA

Odpowiadając na indywidualne zaproszenia rodzin z wizytą duszpasterską udamy się w tym tygodniu do mieszkańców z następujących ulic:

 27 XII poniedziałek od godz. 16:00

– ksiądz 1: ul. Sportowa, Wyspiańskiego, Wilcza i Sowińskiego.

– ksiądz 2: ul. Jagiełły i Lisia.

– ksiądz 3: ul. Promienna.

– ksiądz 4: ul. Elektryków, Kartografów i Inżynierów.

28 XII wtorek od godz. 16:00

– ksiądz 1: ul. Lisa Kuli i Jasna.

– ksiądz 2: ul. Rysia, Orla, Wesoła, Żeromskiego, Wołodyjowskiego,

Zygmuntowska i Wiśniowieckiego.

– ksiądz 3: ul. J. Piłsudskiego (bez bloków 113 i 115E) i Barska.

– ksiądz 4: ul. Dzika, Rzemieślnicza i Rocha Kowalskiego.

29 XII środa od godz. 16.00

– ksiądz 1: ul. Okólna, Hoovera i Ustronie.

– ksiądz 2: ul. Czarnieckiego, P. Skargi, Krótka, Staszica, Kołłątaja i Kościuszki.

– ksiądz 3: ul. Bandurskiego bez bloku 22A

 30 XII czwartek od godz. 16.00

– ksiądz 1: ul. Małachowskiego, Piłsudskiego 113, 115E, Lisi Jar i Bandurskiego 22A

– ksiądz 2: ul. 11 Listopada i Mickiewicza.

– ksiądz 3: ul. Słoneczna, Rejtana i Mieszka I.

– ksiądz 4 od godz. 19.00: ul. Chemików, Zagłoby i Kozacka

Prosimy o cierpliwe oczekiwanie na księdza (gdy oczekiwanie się przedłuża można zostawić otwartą furtkę). W domu na stole prosimy przygotować wodę święconą, pasyjkę i świece.

Msze św. kolędowe, w intencji rodzin, z indywidualnym błogosławieństwem Najśw. Sakramentem, będą odprawiane po Nowym Roku.

Nadal oczekujemy na zgłoszenia od mieszkańców z całej parafii. Swoje uczestnictwo można zgłaszać na kartkach w zakrystii, kancelarii, wrzucając do urny z tyłu kościoła, lub telefonicznie u księdza dyżurnego. Prosimy podawać nazwisko, adres, oraz formę spotkania duszpasterskiego (Zaproszenie, lub Msza św.) i liczbę osób w przypadku wyboru Mszy św. poszczególnym rodzinom. Będą one odprawiane w wybrane dni powszednie o 19.00.