OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III NIEDZIELA ADWENTU – 12 grudnia 2021r.


 1. Przeżywamy czas Adwentu – czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Zapraszamy na Msze św. roratnie w poniedziałki, środy i piątki o 18.00, a we wtorki, czwartki i soboty o 7.00.
  Na roraty przynosimy lampiony, lub świece.
 2. Zapraszamy do zapisywania się – zadeklarowania swojego udziału w adoracji Najśw. Sakramentu w Kaplicy Adoracji. Swoje uczestnictwo można zgłaszać na osobnej kartce i w zakrystii, kancelarii, lub telefonicznie u księdza dyżurnego. Prosimy wpisywać imię i nazwisko, kontaktowy, oraz dzień tygodnia i godzinę adoracji. Adoracja jest codziennie od ok. 7:30 do 21:00.Zapraszamy także osoby do pomocy w koordynacji adoracji.
 3. Msza Św. dla dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii Św. odbędzie się w następną niedzielę 19 XII o godz.13:15. Jest to spotkanie obowiązkowe.
 4. Ogólne spotkanie dla wszystkich rodziców dzieci komunijnych (bez dzieci) odbędzie się w kościele we wtorek 21 XII po Mszy św. wieczornej o 18.45. Przypominamy, że obecność na tych spotkaniach jest obowiązkowa.
 5. Kandydatów do bierzmowania (II rok przygotowań) zapraszamy na Mszę św. z katechezą w piątek 17 XII o godz. 18.00. Obecność obowiązkowa.
 6. Kandydatów do bierzmowania (I rok przygotowań) zapraszamy na Mszę św. z katechezą w sobotę 18 XII o godz. 18.00. Obecność obowiązkowa.
 7. Tomasz zaprasza na spotkanie ministrantów młodszych w sobotę 18 XII o godz. 10:30 do Domu Katolickiego.
 8. Zapraszamy na sztukę teatralną pt. „Pan przemówił” przygotowaną przez kleryków naszego seminarium. Wyjazd autokarem spod kościoła w sobotę 18 XII o godz. 17.30. Zapisy przyjmuje ks. Tomasz.
 9. Kolejny cykl kursu przedmałżeńskiego rozpoczynamy w naszej parafii 5 stycznia.
 10. Dziś w wielu miejscowościach Polski odbędą się procesje różańcowe za Ojczyznę.
  W Warszawie o 12.30 Msza Święta w Katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika. O 14.00 rozpoczęcie procesji.
 11. Można już nabywać opłatki na Boże Narodzenie. Naszą ofiarą za nie wspieramy zakon klauzurowy ss. Benedyktynek w Warszawie. Opłatki są do nabycia w niedzielę w sklepiku parafialnym, w tygodniu w zakrystii, lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
 12. Dzisiaj, oraz 19 XII przedstawiciele Akcji Katolickiej rozprowadzają pobłogosławione sianko na stół wigilijny. Uzyskane środki są przeznaczone na działalność ewangelizacyjną Akcji.
 13. Dziś oraz 19 XII wolontariusze Caritas rozprowadzają po Mszach św. świece na wigilijny stół, po 6, 10 i 17 zł, w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
 14. Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie synodalnej. Ankiety są dostępne na stolikach po chórem z tyłu kościoła, lub na stronie naszej diecezji. Ankietę można wypełnić indywidualnie lub we wspólnocie, także anonimowo. Prosimy o liczne włączenie się w dzieło Synodu, p.19

 

 1. Odpowiadając na indywidualne zaproszenia rodzin z pierwszą tegoroczną wizytą duszpasterską udamy się w sobotę 18 XII do mieszkańców z następujących ulic:

– ksiądz 1 – od godz. 9:00 – początek: ul. Złota (Nr17), Srebrna, Miedziana, Marsa, Jowisza, Saturna, Księżycowa, Baśniowa, Zachodnia, Dzika.

– ksiądz 2 – od godz. 9:00 – początek: ul. Wilcza i Rysia

– ksiądz 3 – od 11:00 – początek: ul. Jasińskiego, Jana Pawła II, Zajączka, Jagiełły.

– ksiądz 4 od 12:00 – początek: ul. Sowińskiego (od str. Zieleńca), Lisia, Wesoła, Skowronia, Bociania, Sowia, Stawowa, Szczęśliwa.

Kolęda będzie trwała do ok. 17:00. Prosimy o cierpliwe oczekiwanie na księdza (gdy oczekiwanie się przedłuża można zostawić otwartą furtkę). W domu na stole prosimy przygotować wodę święconą, pasyjkę i świece.

 1. Msze św. kolędowe, w intencji rodzin, które prosiły o modlitwę z indywidualnym błogosławieństwem, będą odprawiane:

– We  wtorek 14 XII o godz. 19:00 dla mieszkańców ulic: Sowińskiego, Dobra, Wesoła, Ceglana, Główna, Baśniowa, Srebrna, Platynowa, Brzozowa, Stawowa, Szczęśliwa, Teligi .

– W czwartek 16 XII o godz. 19:00 dla mieszkańców ulic: Zajączka, Sowiej, Skowroniej, Lisiej, Wilczej, Jana Pawła II, Wyszyńskiego, Jagiełły i Jadwigi.

Na zakończenie Mszy św. będziemy udzielać indywidualnego błogosławieństwa Najśw. Sakr. Prosimy też o przekazanie tych informacji sąsiadom i zaproszenie ich do wspólnej modlitwy.

 1. Od dzisiaj do Bożego Narodzenia oczekujemy na zgłoszenia od mieszkańców z całej parafii, z pozostałych jej rejonów. Swoje uczestnictwo można zgłaszać na kartkach w zakrystii, kancelarii, lub telefonicznie u księdza dyżurnego. Prosimy podawać nazwisko, adres, oraz formę spotkania duszpasterskiego (Zaproszenie, lub Msza św.) i liczbę osób w przypadku wyboru Mszy św. poszczególnym rodzinom. Będą one odprawiane w wybrane dni powszednie o 19.00.
 2. Prasa katolicka.

 

 

 1. Na terenie diecezji warszawsko-praskiej istnieją trzy sposoby wzięcia udziału w wypełnieniu ankiety synodalnej. Można wypełnić ankietę zarówno indywidualnie (jawnie bądź anonimowo) jak i wraz ze swoją wspólnotą działającą przy parafii/zakonie lub wspólnotą o charakterze diecezjalnym.

Wypełnioną czytelnie ankietę (ręcznie bądź elektronicznie) można przekazać do Sekretariatu Synodu na trzy sposoby:

 1. Oddać Zespołowi Synodalnemu ze swojej parafii/wspólnoty zakonnej (Zespół zobowiązany jest przekazać ankiety Proboszczowi lub Dziekanowi, a ten Sekretariatowi Synodu).
 2. Wysłać na adres sekretariatu Synodu: Parafia św. o. Pio, ul. Fieldorfa 1, 03-984 Warszawa, z dopiskiem „Synod”.
 3. Wersję elektroniczną (najlepiej w wersji PDF) wysłać na adres: synod@diecezja.waw.pl

Wypełnianie ankiet i prace w Zespołach Synodalnych trwają do 28.02.2022 roku. Do tej nieprzekraczalnej daty należy złożyć wszystkie ankiety synodalne.

Szczegółowe informacje i pełna instrukcja znajdują się w vademecum.