OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II NIEDZIELA ADWENTU – 5 grudnia 2021r.


 1. Przeżywamy czas Adwentu – czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Zapraszamy na Msze św. roratnie w poniedziałki, środy i piątki o 18.00, a we wtorki, czwartki i soboty o 7.00. Na roraty przynosimy lampiony, lub świece.
 2. Dziś zaczęliśmy Rekolekcje adwentowe które potrwają do środy 8 XII i będą zakończone odpustem Niepokalanego Poczęcia NMP. Rekolekcje prowadzi Andrzej Nowakowski kapłan diec. Zielonogórsko – Gorzowskiej. Msze św. z nauką rekolekcyjną:

– w niedzielę 5 XII: według grafiku niedzielnego 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00

– w poniedziałek 6 XII: 7.00, 10.00, 18.00 i 20.00.

– we wtorek 7 XII: 7.00, 10.00, 18.00 i 20.00

w środę 8 XII: 7.00, 10.00 i o 18.00  uroczysta Msza św. odpustowa. O godz.12.00 czuwanie modlitewne – tzw. Godzina Łaski. Serdecznie zapraszamy.

Spowiedź przed i podczas Mszy św. Po odbytych 3 dniach rekolekcji możemy uzyskać odpust zupełny.

 1. Na zakończenie rekolekcji w środę 8 XII podczas Mszy św. wieczornej ks. biskup Romuald Kamiński poświęci nowo powstałą kaplicę adoracji.
 2. Zapraszamy do zapisywania się – zadeklarowania swojego udziału w adoracji Najśw. Sakramentu w Kaplicy Adoracji. Swoje uczestnictwo można zgłaszać na osobnej kartce i w zakrystii, kancelarii, lub telefonicznie u księdza dyżurnego. Prosimy wpisywać imię i nazwisko, kontaktowy, oraz dzień tygodnia, oraz porę dnia (Przed, lub po południu), ewentualnie godzinę adoracji. Zapraszamy także osoby do koordynacji adoracji. Rozpoczęcie adoracji planujemy po Mszy św. o 7.00, a zakończenie o 21.00 przez cały tydzień, także w niedzielę. Kartki na stoliku.
 3. Adoracja w tym tygodniu będzie w kościele od poniedziałku do środy od 15.00 do 18.00. Od czwartku adoracja już będzie w kaplicy.
 4. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w środę wyjątkowo odprawiona będzie o 17.45.
 5. Kancelaria w czasie rekolekcji wieczorem będzie nieczynna, w poniedziałek i w środę rano czynna będzie do godz. 9.45.
 6. Tomasz zaprasza na spotkanie ministrantów młodszych w sobotę 11 XII o godz. 10:30 do Domu Katolickiego.
 7. Zachęcamy dzieci do wspólnej zabawy i do spotkania ze św. Mikołajem w poniedziałek 6 XII w dniu św. Mikołaja po Mszy św. o 18.00. Biletem wstępu jest paczka ciasteczek.
 8. Zapraszamy na sztukę teatralną pt. „Pan przemówił” przygotowaną przez kleryków naszego seminarium. Wyjazd autokarem spod kościoła w sobotę 18 XII o godz. 17.30. Zapisy przyjmuje ks. Tomasz.
 9. Dziś też zapraszamy na modlitwę z prośbą o uzdrowienie i uwolnienie, prowadzoną przez ks. Rafała i wspólnoty naszej parafii, która odbędzie się po Mszy św. wieczornej o 18:00.
 10. Kolejny cykl kursu przedmałżeńskiego rozpoczynamy w naszej parafii 5 stycznia.
 11. W sobotę 11 XII odbędzie się kolejna piesza pielgrzymka nocna z Miedniewic do Niepokalanowa w intencji rodzin. Wyjazd autokarem spod kościoła o 18.20. Jest także możliwość uczestniczenia tylko w modlitewnym czuwaniu w Niepokalanowie. Chętnych zapraszamy do wpisywania się do zeszytu pod chórem.
 12. W przyszłą niedzielę w wielu miejscowościach Polski odbędą się procesje różańcowe za Ojczyznę. W Warszawie o 12.30 Msza Święta w Katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika. O 14.00 rozpoczęcie procesji.
 13. Od dzisiaj rozprowadzamy opłatki na Boże Narodzenie. Naszą ofiarą za nie wesprzemy zakon klauzurowy ss. Benedyktynek. Opłatki są do nabycia w sklepiku. W ciągu tygodnia można je nabyć w zakrystii, lub w kancelarii w godzinach urzędowania.
 14. W dwie kolejne niedziele 12 i 19 grudnia przedstawiciele Akcji Katolickiej będą rozprowadzać pobłogosławione sianko na stół wigilijny. Uzyskane środki na działalność ewangelizacyjną Akcji.
 15. W dwie następne niedziele 12 i 19 XII wolontariusze Caritas będą rozprowadzali po Mszach św. świece na wigilijny stół, po 6, 10 i 17 zł, w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
  Dziękujemy za ofiary na paczki świąteczne – zebrano kwotę 4210 zł – oraz wszystkim osobom, które zadeklarowały swoją pomoc w przygotowaniu i dostarczeniu świątecznych paczek potrzebującym.
 16. Serdecznie dziękujemy wolontariuszom Apostolatu Maryi Królowej III Tysiąclecia, oraz Róż Różańcowych Rodziców przeprowadzenie zbiórki produktów na rzecz Domu Samotnej Matki w Zielonce, a także ofiarodawcom. Zebrano wiele praktycznych produktów, oraz 2300 zł.
 17. Burmistrz Jacek Orych serdecznie zaprasza na ”VI Marecki Jarmark Świąteczny”, który odbędzie się w dniach 11 i 12 XII w godz. 14:00-18:00 na Skwerze Żołnierzy Wykletych obok Urzędu Miasta Marki. Jest przygotowanych wiele atrakcji, dla dzieci min. warsztaty rękodzielnicze. Szczegóły znajdziemy na stronie miasta Marki.
 18. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w ankiecie synodalnej. Ankiety są dostępne na stolikach po chórem z tyłu kościoła, lub ze strony naszej diecezji. Ankietę można wypełnić indywidualnie lub we wspólnocie. Bardzo prosimy o liczne włączenie się w dzieło Synodu, p.23
 19. Z powodu pandemii dwie formy kolędy. Po pierwsze udamy się do rodzin na zaproszenie. Pozostałe rodziny zapraszamy do wspólnej modlitwy i udziału we Mszy św. sprawowanej w ich intencji. Na zakończenie będziemy udzielać indywidualnego błogosławieństwa poszczególnym rodzinom. Będą one odprawiane w dni powszednie o 19.00. Swoje uczestnictwo można zgłaszać na osobnej kartce w zakrystii, kancelarii, lub telefonicznie u księdza dyżurnego. Prosimy wpisywać nazwisko, adres, oraz formę spotkania duszpasterskiego (Zaproszenie, lub Msza św.) i liczbę osób w przypadku wyboru Mszy św. Jeszcze w tym tygodniu do soboty oczekujemy na zgłoszenia od mieszkańców rejonu pomiędzy ulicami Wspólną, Piłsudskiego i Lisa Kuli (bez tych ulic).
 20. Prasa katolicka.

 

 1. Na terenie diecezji warszawsko-praskiej istnieją trzy sposoby wzięcia udziału w wypełnieniu ankiety synodalnej. Można wypełnić ankietę zarówno indywidualnie (jawnie bądź anonimowo) jak i wraz ze swoją wspólnotą działającą przy parafii/zakonie lub wspólnotą o charakterze diecezjalnym.

Wypełnioną czytelnie ankietę (ręcznie bądź elektronicznie) można przekazać do Sekretariatu Synodu na trzy sposoby:

 1. Oddać Zespołowi Synodalnemu ze swojej parafii/wspólnoty zakonnej (Zespół zobowiązany jest przekazać ankiety Proboszczowi lub Dziekanowi, a ten Sekretariatowi Synodu).
 2. Wysłać na adres sekretariatu Synodu: Parafia św. o. Pio, ul. Fieldorfa 1, 03-984 Warszawa, z dopiskiem „Synod”.
 3. Wersję elektroniczną (najlepiej w wersji PDF) wysłać na adres: synod@diecezja.waw.pl

Wypełnianie ankiet i prace w Zespołach Synodalnych trwają do 28.02.2022 roku. Do tej nieprzekraczalnej daty należy złożyć wszystkie ankiety synodalne.

Szczegółowe informacje i pełna instrukcja znajdują się w vademecum.