OGŁOSZENIA PARAFIALNE – I NIEDZIELA ADWENTU – 28 listopada 2021r.


 1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent – czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Zapraszamy na Msze św. roratnie w poniedziałki, środy i piątki o 18.00 (wyjątkowo w najbliższy I piątek miesiąca o 17.00), a we wtorki, czwartki i soboty o 7.00. Na roraty przynosimy świece.
 2. Rekolekcje adwentowe odbędą się w dniach 5, 6, 7 i 8.XII i będą zakończone z odpustem Niepokalanego Poczęcia NMP w środę 8 XII. Rekolekcje poprowadziAndrzej Nowakowski kapłan diec. Zielonogórsko – Gorzowskiej. Na zakończenie rekolekcji 8 XII podczas Mszy św. wieczornej ks. biskup Romuald Kamiński poświęci nowo powstałą kaplicę adoracji
 3. Msze św. z nauką rekolekcyjną:

– w niedzielę 5 XII: według grafiku niedzielnego 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00

– w poniedziałek 6 XII: 7.00, 10.00, 18.00 i 20.00.

– we wtorek 7 XII: 7.00, 10.00, 18.00 i 20.00

w środę 8 XII: 7.00, 10.00 i o 18.00  uroczysta Msza św. odpustowa. O godz.12.00 czuwanie modlitewne – tzw. Godzina Łaski. Serdecznie zapraszamy

Spowiedź przed i podczas Mszy św.

 1. Zapraszamy do zapisywania się – zadeklarowania swojego udziału w adoracji Najśw. Sakramentu w Kaplicy Adoracji. Swoje uczestnictwo można zgłaszać na osobnej kartce i w zakrystii, kancelarii, lub telefonicznie u księdza dyżurnego. Prosimy wpisywać imię i nazwisko, kontaktowy, oraz dzień tygodnia, oraz porę dnia (Przed, lub po południu), ewentualnie godzinę adoracji. Zapraszamy także osoby do koordynacji adoracji. Rozpoczęcie adoracji planujemy po Mszy św. o 7.00, a zakończenie o 21.00 przez cały tydzień, także w niedzielę. Kartki na stoliku.
 2. Adoracja w tym tygodniu w kościele codziennie od 15.00 do 18.00, w piątek do 17.00.
 3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św.: 7.00, 8.00, 17.00 (roraty dla dzieci) i 18.00. Spowiedź dla dzieci od 16.30. Do chorych udamy się od godz. 9.00 na zaproszenie.
 4. W I sobotę miesiąca o godz. 7.00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00
 5. Konferencja przedchrzcielna dla rodziców i kandydatów na chrzestnych odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 19.00 w Domu Katolickim.
 6. Tomasz zaprasza spotkanie lektorów w piątek o godz. 19.00 w Domu Katolickim, oraz na spotkanie ministrantów i kandydatów w sobotę o godz. 10.30 w Domu Katolickim.
 7. Zapraszamy na sztukę teatralną pt. „Pan przemówił” przygotowaną przez kleryków naszego seminarium. Wyjazd autokarem spod kościoła w sobotę 18 XII o godz. 17.30. Zapisy przyjmuje ks. Tomasz.
 8. W poniedziałek 6 XII w dniu św. Mikołaja zapraszamy dzieci po Mszy św. o 18.00 do wspólnej zabawy i spotkania ze św. Mikołajem. Biletem wstępu jest paczka ciasteczek.
 9. Dzisiaj rozdanie intencji dla Kół Żywego Różańca na miesiąc grudzień.
 10. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i po Mszy św. na modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie, prowadzoną przez ks. Rafała.
 11. W naszej parafii powstaje wspólnota małżeńska. Małżeństwa zainteresowane pogłębieniem życia wewnętrznego we wspólnym wzrastaniu w wierze, doskonaleniem życia małżeńskiego i rodzinnego, zapraszamy w najbliższy czwartek o 19.00 w Domu Katolickim na spotkanie z ks. gościem opiekunem tzw. „Małych Nazaretów”, który przybliży i wyjaśni na czym polega formacja w tych wspólnotach. Są to małe wspólnoty składające się z kilku małżeństw i spotykające się 1 raz w miesiącu w swoich domach.
 12. W Kościele powszechnym rozpoczął się Synod o Synodalności. Ojciec Święty Franciszek poprosił cały Kościół, aby podjął drogę wsłuchania się w głos wszystkich wierzących. Każdy z nas jest zaproszony do wzięcia udziału w tym historycznym wydarzeniu. W naszej parafii zostaje powołany Zespół Synodalny, który będzie miał na celu propagowanie i koordynowanie prac związanych z przebiegiem Synodu. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w ankiecie synodalnej i rzetelne jej wypełnienie. Ankiety są dostępne na stolikach na tyłach naszego kościoła, lub ze strony naszej diecezji. Synodalną ankietę można wypełnić indywidualnie lub we wspólnocie. Bardzo prosimy o liczne włączenie się w dzieło Synodu. p.22 jn.
 13. Z powodu pandemii z wizyta duszpasterska będzie miała dwojaki przebieg. Po pierwsze udamy się do rodzin na zaproszenie. Dla pozostałych rodzin chcemy także wypraszać mocy Bożego błogosławieństwa i zaprosić je do wspólnej modlitwy ich intencji i udziału we Mszy Świętej. Na zakończenie będziemy udzielać indywidualnego błogosławieństwa poszczególnym rodzinom. Będą one odprawiane w dni powszednie o 19.00. Swoje uczestnictwo można zgłaszać na osobnej kartce w zakrystii, kancelarii, lub telefonicznie u księdza dyżurnego. Prosimy wpisywać nazwisko, adres, oraz formę spotkania duszpasterskiego (Zaproszenie, lub Msza św.) i liczbę osób w przypadku wyboru Mszy św. W najbliższym tygodniu oczekujemy na zgłoszenia od mieszkańców rejonu pomiędzy ulicami Wspólną, Piłsudskiego i Lisa Kuli (bez tych ulic) do przyszłej niedzieli włącznie
 14. Przedstawiciele Apostolatu Maryi Królowej III Tysiąclecia, oraz Róż Różańcowych Rodziców dzisiaj przed kośiołem prowadzą zbiórkę produktów na rzecz Domu Samotnej Matki Caritas Diecezji W. – Praskiej w Zielonce.
 15. Dzisiaj po Mszy św. prowadzimy także zbiórkę do puszek na paczki świąteczne dla 100 podopiecznych naszego koła Caritas. Podczas ostatniej zbiórki 07 listopada zebrano 1.785 zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać. Nasz Parafialny Zespół Caritas można wesprzeć przelewem na konto 20 8015 0004 2020 5463 2020 0002
 16. W następną niedzielę przeprowadzimy zbiórkę do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.
 17. Opłatki na stół wigilijny będą poświęcone i rozprowadzane od następnej niedzieli. Naszą ofiarą za opłatki wesprzemy zakon klauzurowy ss. Benedyktynek.
 18. Prasa katolicka.

 

22. Na terenie diecezji warszawsko-praskiej istnieją trzy sposoby wzięcia udziału w wypełnieniu ankiety synodalnej. Można wypełnić ankietę zarówno indywidualnie (jawnie bądź anonimowo) jak i wraz ze swoją wspólnotą działającą przy parafii/zakonie lub wspólnotą o charakterze diecezjalnym.

Wypełnioną czytelnie ankietę (ręcznie bądź elektronicznie) można przekazać do Sekretariatu Synodu na trzy sposoby:

 1. Oddać Zespołowi Synodalnemu ze swojej parafii/wspólnoty zakonnej (Zespół zobowiązany jest przekazać ankiety Proboszczowi lub Dziekanowi, a ten Sekretariatowi Synodu).
 2. Wysłać na adres sekretariatu Synodu: Parafia św. o. Pio, ul. Fieldorfa 1, 03-984 Warszawa, z dopiskiem „Synod”.
 3. Wersję elektroniczną (najlepiej w wersji PDF) wysłać na adres: synod@diecezja.waw.pl

Wypełnianie ankiet i prace w Zespołach Synodalnych trwają do 28.02.2022 roku. Do tej nieprzekraczalnej daty należy złożyć wszystkie ankiety synodalne.

Szczegółowe informacje i pełna instrukcja znajdują się w vademecum.