OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 01.10.2023


 1. Dzisiaj rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież do codziennego odmawiania różańca. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe będzie odprawiane w dni powszednie o godz. 17.15, a w niedziele o17.00. Za odmówienie różańca w kościele, kaplicy, w rodzinie , wspólnocie zakonnej można uzyskać odpust zupełny.
 2. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św.: 7.00, 8.00, 17.00 i 18.00. Spowiedź dla dzieci od 16.30. Do chorych udamy się od godz. 9.00.
 3. W I sobotę miesiąca o godz. 7.00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.
 4. Msza św. z udziałem rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. dzisiaj o 13.15. Podczas Mszy św. dzieci otrzymają poświęcone różańce. Dzisiaj mija termin zgłaszania dzieci do I Komunii św.
 5. Dzieci z klas III A,B zapraszamy w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 10:30  na spotkanie w kościele.
 6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z roku pierwszego – rozpoczynających przygotowanie – odbędzie się w czwartek 5 X. O godz. 18:00 Msza św., a następnie katecheza.
 7. Spotkanie dla osób wyjeżdżających na pielgrzymkę do Ziemi Świętej odbędzie się w środę 4 X o godzinie 19:00 w Domu Katolickim.
 8. Najbliższy piątek 6 X po Mszy św. wieczornej rozpocznie się całonocna adoracja wynagradzająca za grzechy popełnione w naszej Ojczyźnie z rozważaniem męki P. Jezusa wg Luizy Piccareti. Lista do wpisywania się na konkretne godziny adoracji znajduje się na stoliku pod chórem.
 9. Od poniedziałku 9 X w kancelarii będziemy przyjmować intencje na Msze św. na nowy rok 2024. Intencje będzie można rezerwować tylko na pierwsze półrocze, do czerwca włącznie. Od dzisiaj możemy rezerwować Msze św. gregoriańskie także na pierwsze półrocze.
 10. W następną niedzielę 8 X przed kościołem, po Mszach św. stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” będą zbierali ofiary do puszek na to dzieło – żywy pomnik św. J. Pawła II (wsparcie zdolnej młodzież i studentów z ubogich rodzin).
 11. Na prośbę Caritas Polska, oraz Caritas naszej diecezji także w przyszłą niedzielę przeprowadzimy zbiórkę przyborów szkolnych dla krajów pogrążonych w kryzysie humanitarnym (Liban i Syria)
 12. Władze samorządowe, oraz inni organizatorzy zapraszają na Mareckie Targi Pracy 5 X od 10:00 do 14:00 w MCER na ul. Wspólnej.
 13. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na uwielbienie połączone z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie prowadzone przez ks. Rafała i wspólnoty naszej parafii.
 14. Serdeczne życzenia imieninowe dla ks. Rafała. Bożego błogosławieństwa, pełni darów Ducha Św. w życiu osobistym i pracy duszpasterskiej. (Dzisiaj Msza o 18:00).
 15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.