OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 08.10.2023


 1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 17.15, a w niedziele o17.00.
  Za odmówienie różańca w kościele, kaplicy, w rodzinie, wspólnocie zakonnej można uzyskać odpust zupełny.
 2. Dziś przed kościołem, po Mszach św. stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zbierają ofiary do puszek na to dzieło – żywy pomnik św. Jana Pawła II (wsparcie zdolnej młodzież i studentów z ubogich rodzin).
 3. W dniu dzisiejszym wolontariusze Parafialnej Caritas prowadzą po mszach św. zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci z Syrii i Libanu. Można je włożyć do oznakowanych kartonów przed kościołem. W obu krajach, z powodu kryzysu gospodarczego i politycznego, dzieci mają znacznie utrudniony dostęp do edukacji. Podarowane wyprawki szkolne ułatwią im start w nowy rok szkolny i uczestnictwo w zajęciach edukacyjnych. Dary można przynieść do parafii do 31 października br.
 4. Spotkanie dla dzieci komunijnych z klas III A,B dziś w kościele po Mszy św. o 10:30.
 5. Intencje na Msze św. na pierwsze półrocze nowego roku 2024 do czerwca włącznie będziemy przyjmować od jutra 9 X tylko w kancelarii. Możemy też rezerwować Msze św. gregoriańskie.
 6. Spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych odbędzie się w czwartek 12 X o godz. 19.00 w kościele.
 7. Zapraszamy na procesję fatimską w najbliższy piątek 13 X po Mszy św. wieczornej. Różaniec w tym dniu będzie odmówiony tylko podczas procesji. Nie będzie wiec tego dnia różańca o 17:15. Przejdziemy tradycyjnie ulicami Bandurskiego, Okólną i Rejtana.
 8. Konferencja przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych naszej parafii w najbliższy piątek 13 X
  o godz. 19:00 w Domu Katolickim.
 9. W niedzielę 15 X, przeżywać będziemy w całym kraju XXIII Dzień Papieski. Jego tegoroczne hasło to Jan Paweł II. Cywilizacja życia. Wydarzenie to poprzedzamy czytanym dziś listem Episkopatu Polski.
 10. 4 października br. rozpoczęło się w Watykanie XVI Zgromadzenie Zwyczajne ogólnego Synodu Biskupów związane z trwającym Synodem o synodalności. Przez najbliższe tygodnie Ojciec Święty, kardynałowie, biskupi i delegaci poszczególnych krajów rozeznawać będą jakie wyzwania stoją dziś przed całym Kościołem Powszechnym. Biskupi proszą wszystkich o modlitwę o dobre owoce tego synodu.
 11. Zachęcamy wszystkich do przeczytania Vademecum wyborcze katolika, wydane przez Komisję Episkopatu Polski, które możemy znaleźć na stolikach pod chórem lub przeczytać na stronie internetowej parafii oraz diecezji.
  https://diecezja.waw.pl/vademecum-wyborcze-katolika-dokument-rady-ds-spolecznych-kep/
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.