OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.09.2023


 1. Dzisiaj w naszej parafii gościmy księdza biskupa Jacka Grzybowskiego, który przeprowadza wizytację kanoniczną. Ksiądz biskup spotkał się z katechetami, księżmi, dzisiaj nawiedzi cmentarz, sprawdzi i podpisze księgi kancelaryjne. Wizytacja zakończy się o godz. 18.00.
 2. Za tydzień I niedziela miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o 12.00 wyjątkowo bez procesji.
 3. Msza św. z udziałem rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. będzie następną niedzielę 01 października o 13.15. Podczas Mszy św. dzieci otrzymają poświęcone różańce.
 4. Rodzice mogą nadal odbierać deklaracje. Następna niedziela jest ostatnim terminem zgłaszania dziecka do I Komunii św. Deklaracje zawierają podstawowe informacje o przygotowaniach, oraz grafik spotkań. Prosimy o zwrot wypełnionych deklaracji i odebranie indeksu dla dziecka. Dzieci zasadniczo przychodzą na Mszę św. o 10.30.
 5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z roku 2 odbędzie się w piątek 29 września o godz. 18:00 mszą świętą. Zaraz po Mszy św. katecheza dla młodzieży. Msza święta i spotkanie obowiązkowe.
 6. Dzisiaj rozdajemy intencje dla Kół Żywego Różańca na miesiąc październik.
 7. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny w najbliższy czwartek o 18.00 i na różaniec po Mszy św. w intencji Ojczyzny i kapłanów.
 8. Konferencja przedchrzcielna dla rodziców i kandydatów na chrzestnych z naszej parafii w piątek o godz. 19.00 w Domu Katolickim.
 9. Powstaje nowy Krąg Domowego Kościoła. Zainteresowane małżeństwa, które chciałyby bardziej pogłębiać swoją wiarę i jedność małżeńską zapraszamy do udziału w tym kręgu. Szczegóły u ks. Rafała.
 10. W intencji wszystkich, którzy zaangażowali się w nasz parafialny piknik – organizatorów, fundatorów i sponsorów, będzie odprawiona Msza św. w najbliższą sobotę 30 IX  o godzinie 18:00. Po mszy świętej zapraszamy na poczęstunek.
 11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na uwielbienie połączone z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie prowadzone przez ks. Rafała i wspólnoty naszej parafii.
 12. W tym tygodniu ks. Rafał obchodzi imieniny. Msza św. w jego intencji będzie odprawiona w następną niedzielę o 18.00.
 13. Dzisiaj pragniemy podzielić się także radością. Nasz parafianin Norbert Paciorek wstąpił do Seminarium Duchownego w naszej diecezji. Serdecznie mu gratulujemy i życzymy realizacji tego pięknego powołania. Bardzo prosimy o modlitwę w jego intencji.
 14. Akcja Katolicka zaprasza do pielgrzymowania na ARCHIDIECEZJALNY DZIEŃ EUCHARYSTII do  Sanktuarium Najświętszego Sakramentu w Sokółce w niedzielę 1 października w 15. rocznicę cudu eucharystycznego. Wyjazd o 6.00 spod kościoła. Bliższe szczegóły i kontakt na plakacie w gablocie.
 15. W przyszłą niedzielę będzie zbierana taca na Dom Świętej Siostry Faustyny.
 16. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.