OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 04.09.2022


 1. W najbliższą niedzielę 11 IX przeżywać będziemy Parafialny Odpust Narodzenia NMP. Przygotowaniem do niego będzie doroczna Adoracja Najświętszego Sakramentu tzw. Czterdziestogodzinne Nabożeństwo. Podajemy program:
 • Czwartek 8 IX o godz. 18.00 – Msza św. na rozpoczęcie nabożeństwa, po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 i Apel Jasnogórski;
 • Piątek 9 IX i Sobota 10 IX: Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 18.00. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Przez cały dzień trwać będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.
 • Niedziela 11 IX suma odpustowa z Procesją Eucharystyczną o godz. 12.00. Nabożeństwo poprowadzi ks. Andrzej Kołodziejski proboszcz parafii Pawłowo w diec. Lubelskiej.
 1. W następną niedzielę podczas Mszy Św. oprawę muzyczną poprowadzi związany z naszą parafią zespół Emmanuel. Zespół nagrał dwie płyty, które będzie można nabyć po każdej mszy św. i w ten sposób wesprzeć dzieło ewangelizacyjne.
 2. Opiekę duszpasterską nad ministrantami za ks. Tomasza przejmuje ks. Waldemar Kozłowski. Zbiórka dla wszystkich ministrantów (starszych i młodszych) w najbliższą sobotę 10 IX o godz. 11.00 w Domu Katolickim. Kandydaci na ministrantów mogą zgłaszać się ks. Waldemara.
 3. Od dziś w zakrystii można odbierać karty zgłoszeniowe na listę I roku kandydatów do bierzmowania. Uczniowie klas I liceum i starsi mogą brać karty, zaś wypełnione oddają rodzice na pierwszym spotkaniu tylko dla rodziców 17 IX o godz. 18.00 Msza, a po Mszy spotkanie.
 4. Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się w środę 14 IX 2022 i potrwa do 23 XI. Zapisy u księdza w zakrystii, lub w kancelarii.
 5. W przyszłą niedzielę z racji odpustu zapraszamy na rodzinny piknik, który rozpocznie się po sumie odpustowej o 12.00. W programie m.in. atrakcje i animacje dla dzieci. Iluzjonista, „Czarny humor”, koncerty zespołów, warsztaty baniek mydlanych, dmuchańce, konie, loteria fantowa, gril, ciasta i wiele innych. Na zakończenie od 19.00 potańcówka dla dorosłych z wodzirejem oraz ognisko. Nadal oczekujemy na chętnych do włączenia się w organizację, choćby przyniesienia ciasta. Zgłoszenia w zakrystii.
 6. Koło Radia Maryja dziękuje bardzo za złożone ofiary w wys. 2520 zł. W int. ofiarodawców odprawiana jest Msza Św. w każdy drugi czwartek miesiąca o godz. 18.00. Ofiary na Radio Maryja możemy składać także do puszki na stoliku pod chórem.
 7. Msza Św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach odprawiana jest w każdy pierwszy poniedziałek o godz. 7.00.
 8. W najbliższą środę odbędzie się pogrzeb 39 dzieci nienarodzonych zmarłych w szpitalu bródnowskich. Zapraszamy na Mszę Św. o godz. 10.00 i do wspólnej modlitwy.
 9. W związku z odejściem ks. Tomasza ulegają zmianie godziny pracy kancelarii. We wtorek zamiast od 18.30 kancelaria będzie otwarta od 16.00 do 17.30. A w czwartek zamiast od godz. 16.00 kancelaria będzie czynna od 18.30 do 20.00. Pozostałe godziny bez zmian.
 10. Jeszcze dzisiaj przyjmujemy podpisy na listy wsparcia obywatelskiego projektu „W obronie chrześcijan” ustawy o zmianie ustawy – Kodeks Karny. Podpisy możemy składać w zakrystii.
 11. Dzisiaj po Mszach św. prowadzimy zbiórkę do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
 12. Prasa katolicka.