OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.08.2022


 1. Na mocy dekretu ks. Biskupa Romualda Kamińskiego posługę duszpasterską w naszej parafii zakończył ks. Tomasz Kamola. Od 26 sierpnia 2022r. jako wikariusz rozpoczął posługę duszpasterską w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Nieporęcie. Serdecznie dziękujemy ks. Tomaszowi za jego całoroczną posługę w naszej parafii.
 2. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św. o 7.00, 8.00, 17.00 i 18.00. Spowiedź dla dzieci od 16.30. Do chorych udamy się od godz. 9.00.
 3. W I sobotę miesiąca o godz. 7.00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.
 4. Za tydzień I niedziela miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna po Mszy św. o 12.00.
 5. W czwartek 1 września rozpoczęcie roku szkolnego. Msza św. inaugurująca nowy rok pracy w intencji nauczycieli, dzieci i młodzieży dla Liceum im. św. Jana Pawła II, Szkoły Podstawowej nr 1, oraz „Ad Astra” o godz. 8.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Dzieciom i młodzieży przypominamy o spowiedzi.
 6. Konferencja przedchrzcielna dla rodziców i kandydatów na chrzestnych z naszej parafii w piątek o godz. 19.00 w Domu Katolickim.
 7. Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się w środę 14 IX 2022 i potrwa do 23 XI. Zapisy u księdza w zakrystii, lub w kancelarii.
 8. Dzisiaj rozdanie intencji dla Kół Żywego Różańca na miesiąc wrzesień.
 9. Za tydzień zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
 10. Jak ogłaszaliśmy w zeszłym tygodniu dziś po mszach świętych wolontariusze z Domowego Kościoła przy drzwiach głównych przy stoliku zbierają fanty na loterię na piknik. Przychód z pikniku przeznaczony jest na cele organizacyjne, oraz na rozwój wspólnot parafialnych.
 11. W nasz piknik możemy się włączyć także poprzez upieczenie ciasta na festyn, czy innych słodyczy i wyrobów. Osoby, które mogłyby przynieść choćby jedną brytfankę ciasta prosimy o wcześniejsze powiadomienie nas w zakrystii.

Już teraz dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się, czy wsparli finansowo i materialnie organizację naszego pikniku.

 1. Zachęcamy do wsparcia obywatelskiego projektu „W obronie chrześcijan” ustawy o zmianie ustawy – Kodeks Karny. Podpisy możemy składać w zakrystii.
 2. Od jutra wracamy do zwykłego porządku nabożeństw – dochodzą Msze św. o 8.00, a od czwartku wracamy do zwykłego grafiku pracy kancelarii – dochodzą poranne dyżury w środę, czwartek i piątek.
 3. Prasa katolicka.