Ogłoszenia duszpasterskie XX Niedziela zwykła 14.08.2016


  1. OgłoszeniaDzisiaj wieczorem rozpoczyna się uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to jednocześnie uroczystość Patronki naszej diecezji – Matki Bożej Zwycięskiej. Zachęcamy do udziału w tych także patriotycznych uroczystościach celebrowanych 14 i 15 sierpnia w Konkatedrze, na cmentarzach w Ossowie i Radzyminie.
  2. Zapraszamy także do nas do Marek. W związku z 96 rocznicą Bitwy Warszawskiej w dniu dzisiejszym o godz.18.00 w naszym kościele zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny, oraz obrońców przedmościa Warszawy 1920r., a o godz. 19.30 przy Pomniku Żołnierzy 1920r. na cmentarzu parafialnym odbędzie się Apel Pamięci przygotowany przez władze naszego miasta.
  3. Konferencja przedchrzcielna dla chrzestnych i rodziców, którzy będą chrzcili swoje dzieci w najbliższym czasie, oraz 28.08 będzie miała miejsce w najbliższy piątek 19.08 o godz. 19.00 w Domu Katolickim.
  4. Po Mszy św. przeprowadzimy zbiórkę do puszek na stypendia dla księży studiujących za granicą.
  5. W następną niedzielę 21.08 wolontariusze Parafialnego Caritas po Mszach św. będą zbierali ofiary na dofinansowanie zakupu wyposażenia szkolnego dla 90 dzieci i młodzieży z ubogich i wielodzietnych rodzin. Akcję szkolną można wesprzeć także poprzez przekazanie dla dziecka w określonym wieku, wypełnionego plecaka lub paczki z zakupionym szkolnym wyposażeniem. Za każdą ofiarę składamy serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać!
  6. W dniu jutrzejszym na Mszy św. o godz. 11.00 oficjalnie pożegnamy księdza Marcina, który na mocy dekretu ks. arcybiskupa H. Hosera został mianowany wikariuszem parafii Przemienienia Pańskiego w Sulejówku Miłosnej. Ks. Łukasza pożegnamy 21.08
  7. Fundacja Pasja Życia im. s. Józefy Menendez zajmuje się profilaktyką uzależnień wśród młodzieży. Siostra ze zgromadzenia Najświętszego Serca Jezusa przybliży nam ten temat, oraz krótko opowie o Centrum Rozwoju Artystycznego i Duchowego dla młodzieży.
  8. Prasa katolicka.