Ogłoszenia duszpasterskie XIX Niedziela zwykła 07.08.2016


 1. OgłoszeniaW sierpniu przez nasz kraj wędrują pielgrzymi na Jasną Górę. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Zachęcamy także do podejmowania sierpniowej abstynencji.
 2. W związku z 96 rocznicą Bitwy Warszawskiej zapraszamy na uroczystą Mszę św. w intencji Ojczyzny, oraz obrońców przedmościa Warszawy 1920r., która odprawiona zostanie w następną niedzielę o godz. 18.00 w naszym kościele, a o godz. 19.30 przy Pomniku Żołnierzy 1920r. na cmentarzu parafialnym odbędzie się Apel Pamięci przygotowany przez władze naszego miasta.
 3. Konferencja przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych będzie miała miejsce w piątek 12.08 o godz. 19.00 w Domu Katolickim.
 4. W dzisiejszą niedzielę po Mszach św. przeprowadzamy zbiórkę na budowę Pomnika Dziecka Utraconego, który stanie na naszym cmentarzu. Za każdą złożoną ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.
 5. Dzisiaj także przed kościołem będziemy mieli możliwość pisemnego poparcia apelu do polskich parlamentarzystów o prawo do życia dla każdego poczętego dziecka (bez karania kobiet) i ochronę macierzyństwa. Na stoliku przed kościołem będą wyłożone listy, nie jest potrzebny Pesel. Pełny test Apelu w gablocie Akcji Katolickiej
 6. Taca z przyszłej niedzieli będzie przekazana na Dom św. Siostry Faustyny w Ostrówku.
 7. W przyszłą niedzielę przeprowadzimy także zbiórkę do puszek na stypendia dla księży studiujących za granicą.
 8. Totus Tuus organizuje dwudniową pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę gdzie odbędą się uroczystości odpustowe. Wyjazd 14.08 w niedzielę o godz. 5.30, powrót 15.08 wieczorem. Zapisy dziś po Mszach św. w kiosku parafialnym, koszt 60 zł.
 9. Zapraszamy także na pielgrzymkę nocną w intencji rodzin z Miedniewic do Niepokalanowa. Wyjazd spod kościoła w sobotę 13.08 o godz. 18.30 Chętni mogą zapisywać się do zeszytu wyłożonego pod chórem.
 10. W sobotę 13.08 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. O godz. 18.00 Msza św. po niej procesja różańcowa wokół kościoła.
 11. Za tydzień w poniedziałek 15.08 na Mszy św. o godz. 11.00 oficjalnie pożegnamy księdza Marcina, który na mocy dekretu ks. arcybiskupa H. Hosera został mianowany wikariuszem parafii Przemienienia Pańskiego w Sulejówku Miłosnej. Ks. Łukasza pożegnamy 21.08
 12. Prasa katolicka.