Ogłoszenia duszpasterskie XXI Niedziela zwykła 21.08.2016 r.


  1. OgłoszeniaW najbliższy czwartek 25.08 zapraszamy na czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę. Adoracja Najświętszego Sakramentu i czuwanie modlitewne na różańcu rozpocznie się po Mszy św. o godz. 18.00. „Różańcem można zmienić bieg historii” – powiedziała M. Boża w Fatimie, zapraszamy do wspólnej modlitwy. O godz. 21.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji Ojczyzny.
  2. W piątek 26.08 przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia Msze św. w naszym kościele godz.. 7.00 i 18.00.
  3. W przyszłą niedzielę przywitamy nowych księży, którzy na mocy dekretu ks. arcybiskupa H. Hosera SAC od najbliższego piątku 26.08 rozpoczną jako wikariusze posługę duszpasterską w naszej parafii. Ks. Piotr Połomski przychodzi do nas z parafii św. Jerzego w Zielonce, i ks. Jakub Kowalczyk z parafii św. Jakuba w Warszawie Tarchominie.
  4. Pragniemy poinformować, że doroczna uroczystość odpustowa ku czci Narodzenia NMP – święto przypadające w czwartek 8.09, w tym roku zostaje przeniesiony na Niedzielę 4.09. Pragniemy bowiem, aby jak największa liczba parafian i gości mogła uczestniczyć w tym radosnym święcie i skorzystać z łask odpustu. Przygotowaniem duchowym do Uroczystości Odpustowej będzie Czterdziestogodzinne Nabożeństwo. Rozpocznie się ono we czwartek 1.09 Mszą św. o godz. 18.00, a zakończy w niedzielę. Szczegółowy plan nabożeństwa podamy wprzyszłą niedzielę.
  5. Zgromadzenie Sióstr M. Bożej Loretańskiej zaprasza na doroczną uroczystość odpustową w Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Loretto, która odbędzie się 11 września 2016r.
  6. W następną niedzielę rozdamy intencje dla Kół Żywego Różańca na miesiąc wrzesień.
  7. Zgodnie z zapowiedzią w dzisiejszą niedzielę wolontariusze Parafialnego Caritas po Mszach św. będą zbierali ofiary na dofinansowanie zakupu wyposażenia szkolnego dla 90 dzieci i młodzieży z ubogich i wielodzietnych rodzin.Akcję szkolną można wesprzeć także poprzez przekazanie dla dziecka w określonym wieku, wypełnionego plecaka lub paczki z zakupionym szkolnym wyposażeniem. Za każdą ofiarę składamy serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać!
  8. Prasa katolicka.