Ogłoszenia duszpasterskie –XVII Niedziela Zwykła–28.07.2019 r.


 1. W każdą niedzielę zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu od godz. 15.00 do wieczornej Mszy św. Rozpoczynamy koronką do Miłosierdzia Bożego. W czwartek adoracja po Mszy św. wieczornej do godz. 19.30
 2. Przypominamy, że przez cały lipiec i sierpień obowiązuje wakacyjny porządek nabożeństw, oraz pracy kancelarii. Nie ma Mszy o 8.00, nie ma dyżurów porannych kancelarii z wyjątkiem sobót.
 3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św.: 7.00, 18.00. Spowiedź od 17.30. Do chorych udamy się od godz. 9.00.
 4. W I sobotę miesiąca o godz. 7.00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo wynagradzające Najśw. Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu NMP.
 5. Konferencja przedchrzcielna dla rodziców i kandydatów na chrzestnych z naszej parafii w piątek 2.VIII o godz. 19.00 w Domu Katolickim
 6. Akcja Katolicka zaprasza do wspólnego pielgrzymowania na uroczystości ustanowienia pierwszego w Polsce Sanktuarium Świętej Filomeny w Gniechowicach koło Wrocławia. W czasie trzydniowej pielgrzymki od 9 do11 sierpnia zaplanowano nawiedzenie m.in. – Sanktuarium Świętej Anny na Górze Świętej Anny, Opactwa pocysterskiego w Krzeszowie, Niepokalanowa i inne. Koszt pielgrzymki 450 zł. Bliższe szczegóły w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej www.akcja.marki.net.pl
 7. W czwartek 01.VIII dla uczczenia poległych w Powstaniu Warszawskim o godz. 17.00 odezwą się dzwony we wszystkich kościołach naszej diecezji i Archidiecezji Warszawskiej.
 8. W piątek 02.VIII możemy uzyskać odpust „Porcjunkuli”. Warunki: należy w tym dniu nawiedzić kościół parafialny, trzeba być w stanie łaski uświęcającej, odmówić „Ojcze nasz …” i „Wierzę w Boga …”, oraz modlitwę w intencjach, w których w danym miesiącu modli się papież.
 9. 5 i 6 sierpnia ruszają piesze pielgrzymki na Jasna Górą. Zapisy m.in. w kościele oo. Paulinów przy ul. Długiej, w kościele św. Anny przy Krakowskim Przedmieściu, w kościele MB Ostrobramskiej przy ul. Ostrobramskiej 72. 11-15.08, oraz od 22-26.08 wyrusza także Rowerowa Pielgrzymka do Częstochowy, szczegóły na plakacie przed kościołem.
 10. Dzisiaj po Mszach św. błogosławić będziemy samochody i inne pojazdy, oraz ich kierowców.
 11. Dzisiaj rozdanie intencji dla Kół Żywego Różańca na miesiąc sierpień.
 12. Prasa katolicka.