Ogłoszenia duszpasterskie –XVI Niedziela Zwykła–21.07.2019 r.


  1. W każdą niedzielę zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu od godz. 15.00 do wieczornej Mszy św.. Rozpoczynamy koronką do Miłosierdzia Bożego.
  2. W najbliższy czwartek o godz.18.00 Msza św. w intencji Ojczyzny i po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do 20.00.
  3. Przypominamy, że przez cały lipiec i sierpień obowiązuje wakacyjny porządek nabożeństw, oraz pracy kancelarii. Nie ma Mszy o 8.00, nie ma dyżurów porannych kancelarii z wyjątkiem sobót.
  4. Akcja Katolicka zaprasza do wspólnego pielgrzymowania na uroczystości ustanowienia pierwszego w Polsce Sanktuarium Świętej Filomeny w Gniechowicach koło Wrocławia. W czasie trzydniowej pielgrzymki od 9 do11 sierpnia zaplanowano nawiedzenie m.in. – Sanktuarium Świętej Anny na Górze Świętej Anny, Opactwa pocysterskiego w Krzeszowie, Niepokalanowa i inne. Koszt pielgrzymki 450 zł. Bliższe szczegóły w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej www.akcja.marki.net.pl
  5. W tym tygodniu przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Z tej okazji, w przyszłą niedzielę, po Mszach św. błogosławić będziemy samochody i inne pojazdy.
  6. Po Mszy św. ks. Jacek Krzemień kapelan „Wspólnoty Chleb Życia” wspierającej osoby wykluczone ze społeczeństwa przeprowadzi zbiórkę ofiar na potrzeby fundacji. Prosimy o wsparcie.
  7. Na mocy dekretu ks. Biskupa diec. Ełckiej Jerzego Mazura ks. Marek Barszczewski dotychczasowy rezydent w naszej parafii został przeniesiony do swojej rodzimej diecezji. Serdecznie dziękujemy ks. Markowi za jego bardzo gorliwą posługę duszpasterską.
  8. Prasa katolicka.