Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedz. Zwykła – 17.01.2021 r.


 1. Przypominamy, że wciąż obowiązują ograniczenia liczby osób na Mszach św. – w naszym kościele może być 50 osób, należy zachowywać 1,5 m dystansu. W koszyczkach przy drzwiach jest odpowiednia liczba obrazków, brak obrazków oznacza, że limit został osiągnięty.
 2. Adoracja Najśw. Sakr. w naszym kościele przez cały tydzień z wyjątkiem soboty od 15.00 do 18.00.
 3. Jutro rozpoczyna się Tydzień modlitwy o jedność chrześcijan.
 4. Brakuje kilku osób do Koło Różańcowego Rodziców, modlących się za dzieci. Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się do ks. Proboszcza.
 5. Msza św. z katechezą dla kandydatów do bierzmowania (I rok) w sobotę 23.I, o godz. 19.00. Obecność obowiązkowa.
 6. Msze św. połączone ze spotkaniami formacyjnymi dla dzieci klas III i rodziców będą w sobotę 23 I: o godz. 15.00 dla klasy III A oraz o godz. 16.30 dla klasy III B. Na Mszy św. zostaną poświęcone i wręczone dzieciom modlitewniki, oraz będą poświęcone medaliki, które rodzice założą swoim dzieciom. Medaliki wcześniej powinni zakupić rodzice.
 7. Ks. Michał zaprasza na spotkanie lektorów w piątek o godz. 19.00.
 8. Spotkanie ministrantów i kandydatów w sobotę o godz. 10.30 w kościele.
 9. Msze św. tzw. kolędowe, podczas których będziemy wypraszać dla poszczególnych rodzin mocy Bożego błogosławieństwa, a na zakończenie będziemy udzielać indywidualnego błogosławieństwa tym rodzinom, będą odprawiane w dni powszednie o godzinie 19.00.
  Środa 20.I dla mieszkańców ulic: Lisa Kuli – strona nieparzysta oraz Piłsudskiego strona parzysta
  Czwartek 21.I dla mieszkańców ulic: Lisa Kuli strona parzysta, Jaracza, Modrzejewskiej, Solskiego, Ząbkowskiej, Braci Briggsów, Fabrycznej, Malinowej, Paderewskiego, Jasnej
  Zachęcamy, by skorzystać ze spowiedzi i przyjąć tego dnia Komunię św.
 10. W dniu dzisiejszym i w ciągu tego tygodnia prosimy o składanie deklaracji od  mieszkańców ulic od Trasy Toruńskiej do ul. Bandurskiego włącznie. Na stoliku z tyłu kościoła leżą listy, na których możemy zadeklarować swoją obecność na tych Mszach św. Swoje uczestnictwo można zgłaszać także na osobnej kartce w kancelarii, lub telefonicznie u księdza dyżurnego, można to uczynić także w imieniu innych osób. Prosimy wpisywać nazwisko, adres i liczbę osób, które przyjdą na tę Mszę św. W kolejne niedziele będziemy zbierać deklaracje od mieszkańców kolejnych rejonów parafii. Bardzo prosimy o poinformowanie i zachęcenie sąsiadów. Osoby, które z różnych przyczyn nie uczestniczyły, lub nie będą mogły uczestniczyć we Mszy św. w wyznaczonym terminie prosimy, aby kontaktowały się osobiście z księdzem. Istnieje także możliwość indywidualnego zaproszenia księdza, np. w celu poświęcenia nowego mieszkania. Bardzo dziękujemy za życzliwą odpowiedź na nasze zaproszenie, oraz ofiary składane przy tej okazji i składane życzenia. Dziękujemy także za ofiary składane na konto parafialne.
 11. Akcja Katolicka dziękuje za ofiary składane przy okazji rozprowadzania sianka oraz kadzidła i kredy. Zebrano odpowiednio 1235 zł i 2165 zł. Pieniądze te przeznaczone będą na cele ewangelizacyjne i statutowe.
 12. O. Paweł Opioła składa serdeczne podziękowania za ofiary zebrane w święto Trzech Króli na działalność misyjną zgromadzenia Kombonianów.
 13. Za tydzień przeżywać będziemy Dzień Solidarności z Chorwacją. Po Mszach przeprowadzimy zbiórkę do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi.
 14. Prasa katolicka