Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedz. Zwykła – 24.01.2021 r.


 1. Przypominamy, że wciąż obowiązują ograniczenia liczby osób na Mszach św. – w naszym kościele może być 50 osób, należy zachowywać 1,5 m dystansu. W koszyczkach przy drzwiach jest odpowiednia liczba obrazków, brak obrazków oznacza, że limit został osiągnięty.
 2. Adoracja Najśw. Sakr. w naszym kościele przez cały tydzień z wyjątkiem soboty od 15.00 do 18.00.
 3. Brakuje kilku osób do Koło Różańcowego Rodziców, modlących się za dzieci. Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się do ks. Proboszcza.
 4. Msza św. z katechezą dla kandydatów do bierzmowania (II rok) w sobotę 30 I, o godz. 19.00. Obecność obowiązkowa.
 5. Msze św. połączone ze spotkaniami formacyjnymi dla dzieci klas III i rodziców będą w sobotę 30 I: o godz. 15.00 dla klasy III C oraz o godz. 16.30 dla klasy III D. Na Mszy św. zostaną poświęcone i wręczone dzieciom modlitewniki, oraz będą poświęcone medaliki, które rodzice założą swoim dzieciom. Medaliki wcześniej powinni zakupić rodzice.
 6. W ramach przygotowania do I komunii św. od następnego tygodnia będziemy zapraszali rodziców wraz z dziećmi na indywidualne spotkania z księdzem. Spotkania będą się odbywały na plebanii. Prosimy o zapisywanie się na konkretne, dogodne dla siebie terminy w zakrystii, w kancelarii, lub telefonicznie. Spotkania dla klas IIIA i IIIB odbywały się będą od następnego poniedziałku 1.II do soboty 7.II. Proponowany grafik spotkań umieścimy na stronie parafialnej na początku tego tygodnia. Spotkania są obowiązkowe.
 7. Ks. Michał zaprasza na spotkanie lektorów w piątek o godz. 19.00.
 8. Spotkanie ministrantów i kandydatów w sobotę o godz. 10.30 w kościele.
 9. W czwartek o godz. 18.00 Msza św. w int. Ojczyzny i różaniec bezpośrednio po Mszy św. wyjątkowo tylko do 19.00
 10. Msze św. tzw. kolędowe, podczas których będziemy wypraszać dla poszczególnych rodzin mocy Bożego błogosławieństwa, a na zakończenie będziemy udzielać indywidualnego błogosławieństwa tym rodzinom, będą odprawiane w dni powszednie o godzinie 19.00.
  Poniedziałek 25.01 dla mieszkańców ulic: Skrzetuskiego, Kordeckiego, Tatarskiej, Kurcewiczów, Kowalskiego, Zygmuntowskiej, Kmicica, Świerkowej, Ketlinga, Polnej, Równej, Barskiej, Piłsudskiego od początku do Bandurskiego;
  Wtorek 26.01 dla mieszkańców ulic: Mickiewicza, Inżynierów, Kartografów, Elektryków, Architektów, Chemików, Geodetów, Berensona;
  Środa 27.01 dla mieszkańców ulic: Kościuszki, Krótkiej, Krzywej, Rzemieślniczej, 11 Listopada;
  Czwartek 28.01 dla mieszkańców ulic: Bema, Staszica, Kołłątaja, Bankowej, Okólnej od Kościuszki do Bandurskiego oraz Bandurskiego– strona nieparzysta
  Piątek 29.01 dla mieszkańców ulicy Bandurskiego – strona parzysta
  Zachęcamy, by skorzystać ze spowiedzi i przyjąć tego dnia Komunię św.
 11. W dniu dzisiejszym i w ciągu tego tygodnia prosimy o składanie deklaracji od mieszkańców ulic od ul. Bandurskiego do ul. Małachowskiego włącznie oraz wszystkich, którzy nie mogli być obecni we wcześniejszym terminie. Na stoliku z tyłu kościoła leżą listy, na których możemy zadeklarować swoją obecność na tych Mszach św. Swoje uczestnictwo można zgłaszać także na osobnej kartce w kancelarii, lub telefonicznie u księdza dyżurnego, można to uczynić także w imieniu innych osób. Prosimy wpisywać nazwisko, adres i liczbę osób, które przyjdą na tę Mszę św. W kolejne niedziele będziemy zbierać deklaracje od mieszkańców kolejnych rejonów parafii. Bardzo prosimy o poinformowanie i zachęcenie sąsiadów. Osoby, które z różnych przyczyn nie uczestniczyły, lub nie będą mogły uczestniczyć we Mszy św. w wyznaczonym terminie prosimy, aby kontaktowały się osobiście z księdzem. Istnieje także możliwość indywidualnego zaproszenia księdza, np. w celu poświęcenia nowego mieszkania.
 12. Dzisiaj przeżywamy Dzień Solidarności z Chorwacją. Po Mszach zbieramy ofiary do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi.
 13. Prasa katolicka