Ogłoszenia duszpasterskie XIV Niedziela Zwykła 03.07.2016 r.


 1. OgłoszeniaW dniu dzisiejszym po Mszach św. ks. Władysław Chałupaiak, który wygłosił homilię zbiera ofiary na kościół na Ukrainie.
 2. Przypominamy, że w wakacje kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałki w godz. 18.30 – 20.00; w środy, czwartki i piątki w godz. 16.00 – 17.30. W dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 8.00.
 3. Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę nocną do Niepokalanowa w sobotę 9.07, oraz na czuwanie modlitewne. Autokar przy kościele o godz. 18.30, zapisywać się można do zeszytu złożonego na stoliku pod chórem.
 4. Pielgrzymi udający się na Jasną Górę dnia 10.07 są proszeni o potwierdzenie wyjazdu, są jeszcze wolne miejsca. Autokar przy kościele podstawiony będzie o godz. 4.30.
 5. Burmistrz Miasta Marki zaprasza na drugą edycję Kina Letniego i piknik rozpoczynający akcję „Na weekend zostająz Rodziną w Markach” po hasłem „Bezpieczne wakacje” w Parku Miejskim. Kino letnie w każdy czwartek wakacji o godz. 21.00. Piknik w sobotę 9.07. od godz. 14.00.
 6. W przyszłą niedzielę przed kościołem prowadzona będzie zbiórka do puszek na budowę Pomnika Dziecka Utraconego na naszym cmentarzy parafialnym.
 7. Ogłoszenia na temat Światowych Dni Młodzieży:
 • Cały czas nie znamy ilości pielgrzymów z Indonezji, którzy zamieszkają w rodzinach naszej parafii. Kiedy tylko otrzymamy listy imienne poinformujemy zainteresowane rodziny.
 • W ramach ŚDM przed nami tzw. „Tydzień w Diecezji”. W dniach 20 – 25.07 goście z Indonezji przebywać będą w naszej parafii, tu będą spożywać obiady a pod opieką wolontariuszy zwiedzać będą Warszawę oraz uczestniczyć w różnych wydarzeniach religijnych i kulturalnych.
 • W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na przygotowanie do ŚDM w naszej parafii: obiady dla całej grupy – 3 dni, wynajem autokarów – 3 dni, opłacenie przewodników po Warszawie itp.
 • Poszukujemy również sponsorów, którzy chcieliby ufundować, którąś z tych rzeczy. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Łukaszem.
 • Naszych parafian zapraszamy do udziału w wydarzeniu centralnym naszej diecezji w sobotę 23.07, które odbędzie się na terenie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarchominie. Będzie to wspólna Eucharystia oraz liczne atrakcje: Festiwal Narodów prowadzony przez znane osobowości medialne. Bezpłatne wejściówki na to wydarzenie można odbierać w zakrystii (bez nich wejścia na wydarzenie nie ma). Dla osób zainteresowanych wspólnym wyjazdem ks. Proboszcz zapewnia autokar do Seminarium, powrót zaś na własną rękę. Chętnych prosimy o zapisy w zakrystii.
 • Już dziś dziękujemy wszystkim wolontariuszom i osobom, które wyrażają chęć przyjęcia pod swój dach gości z zagranicy.
 1. Prasa katolicka.