OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 31 października 2021


 1. Zapraszamy codziennie na adorację Najświętszego Sakramentu od 15:00 do 18:00. Wyjątkowo w najbliższą sobotę z racji ślubu adoracji nie będzie.
 2. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo różańcowe w naszym kościele o godz. 17:15.
 3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św.: 7:00, 8:00, 17:00 i 18:00. Spowiedź dla dzieci od 16:30. Do chorych udamy się od godz. 9:00 na zaproszenie.
 4. W I sobotę miesiąca o godz. 7:00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Nie będzie Mszy św. o godz. 8:00
 5. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych, którzy jeszcze nie uczestniczyli w indywidualnym spotkaniu z księdzem prosimy o kontakt.
 6. Świętowanie Uroczystości Wszystkich Świętych w naszym kościele rozpoczniemy dzisiaj wieczorem. O godz. 17.15 Różaniec, Msza św. o 18.00 i po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z nabożeństwem z relikwiami świętych. Dzieci zapraszamy „Bal Świętych i Aniołów”. Przed balem będzie Msza św. o 18.00, która rozpocznie się procesją z relikwiami świętych wokół kościoła. Dzieci przychodzą na procesję z lampionami przebrani za aniołów i świętych.
 7. Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. wg porządku niedzielnego, a Msza o godz. 12.00 odprawiona będzie na cmentarzu. Po niej procesja z wypominkami. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Po procesji będzie możliwość poświęcenia nagrobka.
 8. We wtorek 2.11 Dzień Zaduszny – Msze św. w kościele o 7.00, 10.00 i 18.00. Po Mszach o 10.00 i 18.00 procesja z modlitwą za zmarłych w kościele, a o 17.15 różaniec za zmarłych.
 9. Zachęcamy do indywidualnego nawiedzania cmentarzy, rozkładając odwiedziny grobów swoich bliskich na całą oktawę Uroczystości. W tym roku nie tylko w oktawie, ale za pozwoleniem papieża Franciszka przez cały listopad jeden raz dziennie możemy uzyskać odpust zupełny za zmarłych w czyśćcu cierpiących, tzn. darowanie kary doczesnej za grzechy odpuszczone co do winy. Warunki odpustu – brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych, spowiedź sakramentalna (stan łaski uświęcającej), Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego (np. Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo)
 10. W kancelarii parafialnej i w zakrystii przyjmujemy na wypominki
  • Roczne: czytane w każdą niedzielę przed Mszą św. o 7.00, 9.00 i 18.00,
  • Jednorazowe: wyczytywane 1 listopada na cmentarzu od godz. 11.30 przed Mszą św. i podczas procesji na cmentarzu, oraz 2 listopada w kościele podczas procesji po Mszy św. o 10.00 i 18.00, lub podczas różańca o 17.15,
  • Przyjmujemy także na zbiorową Mszę św. gregoriańską sprawowaną przez cały listopad o godz. 7.00
 11. – Bardzo prosimy osoby porządkujące groby o wynoszenie cmentarnych śmieci do przeznaczonych do tego miejsc, a nie pozostawianie ich przy pomnikach lub w alejkach. Śmieci organiczne – kwiaty, trawa, liście prosimy składać obok kontenerów.
  – Przypominamy o opłatach porządkowych po 20 latach od ostatniej opłaty, lub od ostatniego pochówku, które przeznaczane są na bieżące utrzymanie cmentarza.
  – Na cmentarzu znajdują się stare, zaniedbane groby. Rodziny pochowanych w nich osób prosimy o kontakt z kancelarią parafialną. W przypadku braku zainteresowania groby te będą przeznaczone do kolejnych pochówków.
 12. Dzisiaj rozdanie intencji dla Kół Żywego Różańca na miesiąc listopad.
 13. Msza św. w intencji dzieci i rodziców Koła Różańcowego Rodziców pw. św. Judy Tadeusza będzie odprawiona w sobotę 6.XI o 16.00.
 14. W najbliższy piątek 5.XI konferencja przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych naszej parafii o godz. 19:00 w Domu Katolickim.
 15. Kancelaria parafialna w Dzień Zaduszny 2. XI we wtorek będzie nieczynna.
 16. W następną niedzielę wolontariusze Parafialnej Caritas będą zbierali ofiary przeznaczone na organizację świątecznego posiłku, oraz paczek na Boże Narodzenie dla swoich podopiecznych.
 17. Prasa katolicka