Ogłoszenia duszpasterskie –XXX Niedziela Zwykła–27.10.2019 r.


 1. W każdą niedzielę zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu od godz. 15.00 do wieczornej Mszy św. Rozpoczynamy koronką do Miłosierdzia Bożego.
 2. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa różańcowe na godz. 17.15. Za odmówienie różańca w kościele, kaplicy, w rodzinie , wspólnocie zakonnej można uzyskać odpust zupełny.
 3. Spotkanie wspólnoty młodzieżowej dzisiaj po Mszy wieczornej w Domu Katolickim.
 4. Spotkanie dla rodziców dotyczące wyboru strojów dzieci komunijnych odbędzie się 30.X. o godz. 18.30 w sali gimnastycznej Domu Katolickiego.
 5. W każdy piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy do modlitwy różańcowej w intencji kapłanów.
 6. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych.
  • Bardzo prosimy o porządkowanie grobów oraz o wynoszenie cmentarnych śmieci do przeznaczonych do tego miejsc, a nie pozostawianie ich przy pomnikach lub w alejkach. Śmieci organiczne – kwiaty, trawa, liście prosimy składać obok kontenerów.
  • Przypominamy o opłatach porządkowych po 20 latach od ostatniego pochówku, które przeznaczane są na bieżące utrzymanie cmentarza.
  • Na cmentarzu znajdują się stare, zaniedbane groby. Rodziny pochowanych w nich osób prosimy o kontakt z kancelarią parafialną. W przypadku braku zainteresowania groby te będą przeznaczone do kolejnych pochówków
 7. W czwartek 31.10 wieczorem rozpoczynamy świętowanie Uroczystości Wszystkich Świętych. Mszę o 18.00 odprawi o. Szymon Janowski, kapucyn. Po Mszy św. adoracja z relikwiami świętych. Będą rozprowadzane obrazki z relikwiami św. o. Pio. O 20.00 zapraszamy szczególnie młodzież do Domu Katolickiego na koncert „Wyrwanych z niewoli”. Po koncercie agapa.
 8. W piątekXI Msze św. wg porządku niedzielnego, a Msza o godz. 12.00 odprawiona będzie na cmentarzu. Po niej procesja z wypominkami. Zapraszamy do licznego udziału.
 9. W sobotę Dzień Zaduszny – Msze św. w kościele o 7.00, 10.00 i 18.00. Po Mszach o 10.00 i 18.00 procesja z modlitwą za zmarłych w kościele, a o 17.15 różaniec za zmarłych. Tego dnia przypada I sobota miesiąca – nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy o 7.00.
 10. W kancelarii parafialnej i w zakrystii przyjmujemy na wypominki
  • Roczne: czytane w każdą niedzielę przed Mszą św. o 7.00, 9.00 i 18.00,
  • Jednorazowe: wyczytywane 1 listopada na cmentarzu od godz. 11.30 przed Mszą św. i podczas procesji na cmentarzu, oraz 2 listopada w kościele: o godz. 9.30, lub podczas różańca o 17.15,
  • Na zbiorową Mszę św. gregoriańską sprawowaną przez cały listopad o godz. 7.00
 11. Od 1 do 8.XI można uzyskać odpust zupełny za zmarłych w czyśćcu cierpiących za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych, a 2.XI także w kościele za odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga …” i pod zwykłymi warunkami ogólnymi.
 12. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 13. Do chorych udamy się w następny piątek, czyli 8.XI.
 14. Za tydzień Msza imieninowa o. Łukasza o godz. 12.00.
 15. W przyszłą niedzielę 3.XI zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 połączoną z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie, prowadzona przez ks. Jakuba wraz z naszą wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym i Diecezjalną Diakonią Modlitwy Ruchu Światło-Życie.
 16. W następną niedzielę 3.XI wolontariusze Parafialnej Caritas będą zbierali ofiary na organizację świątecznego posiłku, oraz paczek na Boże Narodzenie dla podopiecznych.
 17. Dzisiaj rozdanie intencji dla Kół Żywego Różańca na miesiąc listopad
 18. Na stoliku leżą biuletyny o misjach i przekazy pieniężne na zakup ambulansu na potrzeby placówki prowadzonej przez siostry karmelitanki w Burundi.
 19. “Nieplanowane” to film o aborcji, dotykający serc, zmieniający myślenie; Nie jest propagandowy, nie osądza, nie oskarża, po prostu opowiada prawdziwą historię, dramatyczną transformację kobiety, która najpierw tworzyła od wewnątrz klinikę aborcyjną, ujrzała coś, co zmieniło wszystko, stała się jedną z najskuteczniejszych osób broniących życia. Z parafii jest planowany wyjazd do kina. Bliższe inf. w przyszłą niedzielę.
 20. Prasa katolicka.