Ogłoszenia duszpasterskie –XXXI Niedziela Zwykła–03.11.2019 r.


 1. W każdą niedzielę zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu od godz. 15.00 do wieczornej Mszy św. Rozpoczynamy koronką do Miłosierdzia Bożego. W czwartek adoracja po Mszy św. wieczornej do godz. 19.30
 2. W każdy piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy do modlitwy różańcowej w intencji kapłanów.
 3. Konferencja przedchrzcielna dla rodziców i kandydatów na chrzestnych z naszej parafii w piątek o godz. 19.00 w Domu Katolickim.
 4. Spotkanie wspólnoty młodzieżowej dzisiaj po Mszy wieczornej w Domu Katolickim.
 5. Od 1 do 8.XI można uzyskać odpust zupełny za zmarłych w czyśćcu cierpiących za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych, pod zwykłymi warunkami ogólnymi.
 6. Do chorych udamy się w najbliższy piątek 8.XI. od godz. 9.00
 7. W dniu dzisiejszym zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 połączoną z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie, prowadzona przez ks. Jakuba wraz z naszą wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym i Diecezjalną Diakonią Modlitwy Ruchu Światło-Życie.
 8. W najbliższą sobotę obchodzimy święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
 9. W sobotę 9 listopada odbędzie się kolejna piesza pielgrzymka nocna z Miedniewic do Niepokalanowa. Wyjazd autokarem spod kościoła o 18.20. Chętnych zapraszamy do wpisywania się do zeszytu pod chórem. Dla osób słabszych jest możliwość nocnego czuwania w Nipokalanowie.
 10. 11 listopada będziemy obchodzili 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapraszamy na Mszę św. w intencji naszej Ojczyzny o godz. 9.00. Przez władze naszego miasta jesteśmy  zaproszeni na obchody uroczystości od godz. 15.00 do MOK-u, a od godz. 18.00 na Skwer Pamięci Narodowej. Bliższe szczegóły na plakatach i stronie internetowej www.marki.pl
 11. Dzisiaj po Mszach św. wolontariusze Parafialnej Caritas zbierają ofiary na organizację świątecznego posiłku, oraz paczek na Boże Narodzenie dla podopiecznych. Bardzo prosimy o wsparcie tej świątecznej akcji.
 12. Na stoliku leżą biuletyny o misjach i przekazy pieniężne na zakup ambulansu na potrzeby placówki prowadzonej przez siostry karmelitanki w Burundi.
 13. Za tydzień przeprowadzimy zbiórkę do puszek z okazji dnia solidarności z Kościołem prześladowanym.
 14. W najbliższym tygodniu będzie przeprowadzona modernizacja parkingu od strony Gminy i będą trudności z parkowaniem w tym miejscu i dojściem do kościoła.
 15. Prasa katolicka.
 16. Z okazji imienin składamy o. Łukaszowi serdeczne życzenia obfitości darów Ducha Św., Bożego błogosławieństwa w życiu wewnętrznym i pracy duszpasterskiej. Msza w jego intencji będzie odprawiona dzisiaj o godz. 12.00.