Ogłoszenia duszpasterskie XXVIII Niedziela Zwykła 11.10.2015


 1. OgłoszeniaPrzeżywamy dziś Dzień Papieski, przed kościołem prowadzona jest zbiórka do puszek przeznaczona dla Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera stypendiami zdolną, lecz niezamożną młodzież.
 2. Serdecznie dziękujemy za składane dziś ofiary na tacę przeznaczone na nowy piec do ogrzewania kościoła.
 3. W zakrystii można nabyć różańce z pereł w cenie 100 zł. Dochód przeznaczony jest na powstające w Radzyminie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Radzyminie.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa październikowe. Dziś i w każdą niedzielę o godzinie 17.15, od poniedziałku do piątku o godz. 17.15 a jedynie w soboty po Mszy św. wieczornej.
 5. Od poniedziałku 12.10 – czyli od jutra  w godzinach pracy kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje mszalne na rok 2016.
 6. We wtorek 13.10  przeżywać będziemy dzień fatimski. O godzinie 18.00 Msza św. a po Niej ok. godz. 18.30 wyruszy procesja różańcowa z figurą MB ulicami naszej parafii: Piłsudskiego, Bandurskiego, Okólną, Mieszka I, Rejtana i Piłsudskiego do kościoła. Zapraszamy do udziału wszystkich parafian zwłaszcza dzieci i młodzież, prosimy aby przynieść ze sobą świece. Tego dnia nie będzie różańca w kościele o godz. 17.15.
 7. Spotkanie dla kandydatów na ministrantów w przyszłą sobotę 17.10 o godz. 9.00 w kościele. Zapraszamy chłopców, którzy chcieliby zapisać się do Służby Ołtarza.
 8. W przyszłą niedzielę kazania wygłosi ks. Stanisław Kania, a po Mszach św. będzie zbierał ofiary na budowę kościoła w Rajszewie.
 9. Marecki Ośrodek Kultury zaprasza w przyszła niedzielę 18.10 o godz. 17.00 na spektakl teatralny muzyczno – poetycki w hołdzie Janowi Pawłowi II pt. „Co może jeden człowiek”. Reżyserem spektaklu jest aktor Jan Nowicki.
 10. W przyszłą niedzielę 18.10 liturgia wspomina św. Łukasza Ewangelistę, jest to dzień imienin ks. Łukasza. W Jego intencji modlić się będziemy podczas Mszy św. o godz. 10.15.
 11. Informujemy że spotkanie dla grupy młodzieży rozpoczynającej przygotowanie do Bierzmowania i rozdanie indeksów odbędzie się w sobotę 24.10 wieczorem. Szczegóły spotkania podamy w przyszłą niedzielę.
 12. Zapraszamy do sklepiku parafialnego po prasę katolicką.