Ogłoszenia duszpasterskie XXVII Niedziela Zwykła 04.10.2015


 1. OgłoszeniaZachęcamy wszystkich parafian, a w sposób szczególny dzieci i młodzież do udziału w nabożeństwie październikowym. Od dnia dzisiejszego nastąpi niewielka zmiana: w niedziele różaniec będzie odmawiany o godz. 17.15. W inne dni bez zmian: od poniedziałku do piątku także o 17.15, jedynie w soboty bezpośrednio po wieczornej Mszy św., ok godz. 18.45.
 2. Po Mszy św. w zakrystii można nabyć różańce z pereł rozprowadzane podczas 40 – godzinnego nabożeństwa przez ks. Krzysztofa Ziółkowskiego (we wrześniu ich zabrakło). Różaniec w cenie 100 zł jest cegiełką na budowę Sanktuarium św. Jana Pawła II w Radzyminie.
 3. W dniu dzisiejszym  zapraszamy wszystkich parafian w imieniu Parafialnego Komitetu Budowy Pomnika Dziecka Utraconego na prelekcję pani dr. Hanny Wujkowskiej, lekarza i bioetyka, która będzie mówiła o potrzebie ochrony i szacunku dla życia poczętego. Spotkanie rozpocznie się po Mszy wieczornej, około 18.45. Dziś  po każdej Mszy św. zbierane będą ofiary do puszek na budowę pomnika. Do tej pory zebrano kwotę 6.000 zł.
 4. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na spotkanie dziś  o godz. 15.00 w Sali Jana Pawła II w Domu Katolickim.
 5. W środę 7.10 po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 zostaną poświęcone i rozdane różańce dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej.
 6. Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę nocną do Niepokalanowa oraz czuwanie modlitewne w sobotę 10.10. Chętni mogą się wpisywać do zeszytu złożonego na stoliku pod chórem.
 7. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Krakowa. Wyjazd w przyszłą niedzielę 11.10 o godz. 6.00, koszt 70 zł, zapisy w kiosku parafialnym.
 8. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Dzień Papieski. Po Mszach św. prowadzona będzie zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą stypendiami zdolną lecz niezamożną młodzież.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.15 spotkanie dla „starszej” grupy młodzieży przygotowującej się do Przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Ks. Łukasz przypomina o dostarczeniu na to spotkanie metryk chrztu św. osoby ochrzczone poza naszą parafią.
 10. Osoby, które pobrały deklaracje zgłoszeniowe do Bierzmowania, prosimy o ich zwrot do kancelarii parafialnej.
 11. Stowarzyszenie „MARKI-PUSTELNIK-STRUGA” oraz Marecki Ośrodek Kultury zaprasza na prelekcję prof. Jana Żaryna pt.: Polska polityka historyczna na dziś. Dlaczego jest potrzebna? Prelekcja odbędzie się dnia 8 października (czwartek) o godz. 18.00 w Mareckim Ośrodku Kultury przy ul. Fabrycznej 2. Prof. Jan Żaryn -historyk, zajmujący się w szczególności historią rzymsko-katolickiego kościoła w Polsce w XX w. Wykładowca akademicki – Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Uniwersytet Warszawski. Redaktor naczelny miesięcznika historycznego „W Sieci Historii”. Za swoją działalność naukową, publicystyczną, edukacyjną i społeczną odznaczony wieloma nagrodami i medalami: min. Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. W życiu prywatnym – żona Małgorzata i trójka dzieci – Anna, Stanisław i Krzysztof, dziadek 8 wnucząt.
 12. Zapraszamy do sklepiku parafialnego po prasę katolicką.