Ogłoszenia duszpasterskie – XXII Ndz. Zwykła – 29.08.2021 r.


1.    Na mocy dekretu ks. Biskupa Romualda Kamińskiego od 26 sierpnia 2021r. posługę duszpasterską w naszej parafii rozpoczęli jako wikariusze ks. Rafał Legucki i ks. Tomasz Kamola, oraz jako rezydent ks. Waldemar Kozłowski. Nowych księży serdecznie polecamy modlitwie wiernych.

2.     Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00. W przyszłą niedzielę wyjątkowo adoracji nie będzie, w piątek od 15.00 do 17.00, a w sobotę będzie do 16.00.

3.    W najbliższą niedzielę 5.IX przeżywać będziemy Parafialny Odpust Narodzenia NMP. Przygotowaniem do niego będzie doroczna Adoracja Najświętszego Sakramentu tzw. Czterdziestogodzinne Nabożeństwo. Podajemy program:

  • Czwartek 02.IX o godz. 18.00 – Msza św. na rozpoczęcie nabożeństwa, po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 i Apel Jasnogórski;
  • Piątek 3.IX i Sobota 4.IX: Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 18.00. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Przez cały dzień trwać będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 zakończona Apelem Jasnogórskim. W piątek wypada I piątek miesiąca, spowiedź dla dzieci od 16.30. Do chorych udamy się na zaproszenie wyjątkowo od 11.00. W I sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Najśw. Sercu P. Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy o 7.00.
  • Niedziela 5.IX suma odpustowa z Procesją Eucharystyczną o godz. 12.00.

4.    Nabożeństwo poprowadzi ks. Stefan Czermiński duszpasterz z Diecezji Katowickiej, który w czerwcu przygotował także naszą parafię na czas nawiedzenia MNP Łaskawej.

5.    W środę 1 września rozpoczęcie roku szkolnego. Przypominamy dzieciom i młodzieży o spowiedzi i udziale we Mszy św. inaugurującej rok pracy. Msza św. w intencji nauczycieli, dzieci i młodzieży dla Liceum im. św. Jana Pawła II, Szkoły Podstawowej nr I, oraz „Ad Astra” o godz. 8.00.

6.    Także w środę w ramach przygotowania do beatyfikacji Sług Bożych Stefana Kard. Wyszyńskiego, oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej rozpoczynamy nowennę po Mszy św. wieczornej.

7.    W sobotę ostatniego dnia nowenny 11 września, w przeddzień beatyfikacji, po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo, oraz na spotkanie, z p. Piotrem Kordyaszem, który przybliży nam postać Prymasa Tysiąclecia, który pomógł Polakom zachować wiarę i godność, pokonać komunizm i odzyskać wolność. Zaproszony gość przybliży nam drogę zawierzenia Prymasa M. Bożej, pozwoli nam zrozumieć dlaczego św. Jan Paweł II powiedział o nim, że taki Prymas zdarza się raz na 1000-lat.

8.    Konferencja przedchrzcielna dla rodziców i kandydatów na chrzestnych z naszej parafii w piątek o godz. 19.00 w Domu Katolickim.

9.    Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się w środę 08 IX 2021 i potrwa do 10 XI. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

10.             Za tydzień zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.

11.             Dzisiaj rozdanie intencji dla Kół Żywego Różańca na miesiąc wrzesień.

12.             Od jutra wracamy do zwykłego porządku nabożeństw – dochodzą Msze św. o 8.00, a od wtorku wracamy do zwykłego grafiku pracy kancelarii – dochodzą poranne dyżury w środę, czwartek i piątek.

13.             Prasa katolicka.