Ogłoszenia duszpasterskie – XXIII Ndz. Zwykła – 05.09.2021 r.


1.    Serdecznie dziękujemy ks. Stefanowi Czermińskiemu za poprowadzenie czterdziestogodzinnego nabożeństwa i wygłoszone słowo Boże i przybliżenie nam osoby Prymasa Tysiąclecia.

2.    Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00. W sobotę wyjątkowo ze względu na śluby adoracji nie będzie.

3.    W ramach przygotowania do beatyfikacji Sług Bożych Stefana Kard. Wyszyńskiego, oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej po Mszy św. wieczornej odprawiamy nowennę. Serdecznie zapraszamy do modlitwy.

4.    W sobotę ostatniego dnia nowenny 11 września, w przeddzień beatyfikacji, po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo, oraz na spotkanie, z p. Piotrem Kordyaszem, który przybliży nam niezwykłą i wielką postać Prymasa Tysiąclecia, jego drogę zawierzenia Matce Bożej, pozwoli nam zrozumieć dlaczego św. Jan Paweł II powiedział o nim, że taki Prymas zdarza się raz na 1000-lat.

5.    Komitet Organizacyjny Beatyfikacji, oraz Ojcowie Paulini zapraszają nas na Jasną Górę, aby tam przeżywać to doniosłe wydarzenie w duchowej łączności z wiernymi zgromadzonymi w świątyni Opatrzności Bożej. Dzięki zamontowanym telebimom na placu przed Szczytem utworzony zostanie „Telemost”. Autokar odjeżdża spod kościoła o godz. 6.00. Zapisy i tel. kontaktowy na stoliku z prasą, powrót ok. 16.30, koszt 50zł.

6.    W przededniu beatyfikacji, 11 września o 16.00 sprzed pomnika kard. St. Wyszyńskiego na Krakowskim Przedmieściu wyruszy Orszak Dziejów – widowisko historyczne mające na celu upamiętnienie wielkich Polaków, ze szczególnym uwzględnieniem Prymasa Tysiąclecia. Bliższe szczegóły na plakacie w gablocie, lub na str. internetowej www.orszakdziejow.pl

7.    Na stoliku pod chórem są wyłożone plakaty z wizerunkiem Prymasa. Możemy wziąć go ze sobą i dla podkreślenia naszej radości i wdzięczności Bożej Opatrzności możemy go umieścić w oknie naszego domu.

8.    Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się w najbliższą środę 08 września o godz. 19.00 w Domu Katolickim. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

9.    Dzisiaj po mszach św. prowadzimy zbiórkę do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.

10.  Za tydzień taca będzie zbierana na utrzymania naszego seminarium diecezjalnego.

11.  Prasa katolicka.