Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela W. Postu – Niedziela Palmowa – 28.03.2021 r.


 1. W dzisiejszą Niedzielę Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym wspominamy najważniejsze wydarzenia: Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa
 2. Dzisiaj nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do środy włącznie od 15.00 do 18.00.
 3. Spowiedź od poniedziałku do środy włącznie podczas każdej Mszy Świętej, a wieczorem od 17.30. W czasie Liturgii Triduum Paschalnego i w Wielkanoc nie będziemy spowiadać. W wyjątkowych sytuacjach można poprosić o spowiedź księdza indywidualnie.
 4. W środę 31.03 po Mszy św. wieczornej ok 18.45 w kościele odbędzie się spotkanie Służby Liturgicznej. Zapraszamy wszystkich: lektorów, ministrantów i kandydatów. Obecność obowiązkowa. Kolejne spotkania odbędą się w Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 10.00.
 5. Triduum Paschalne:
  1. Wielki Czwartek – tego dnia w kościołach parafialnych jest tylko jedna Uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej celebrowana przez wszystkich kapłanów. W naszej parafii Eucharystia rozpocznie się o godz. 18.00. Po Eucharystii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do kaplicy adoracji – Ciemnicy. Tu adoracja trwać będzie do godz. 22.00.
  2. Wielki Piątek jest pamiątką śmierci Jezusa na krzyżu. Tego dnia Kościół nie sprawuje Eucharystii. Rano adoracja w ciemnicy rozpocznie się o godz. 8.00. O godz. 9.00 zapraszamy na wspólną modlitwę Liturgią Godzin tzw. Ciemną Jutrznię. O godz. 15.00 odmówimy koronkę i rozpoczniemy nowennę do Bożego Miłosierdzia. O 16.00 zapraszamy na drogę krzyżową. Na zakończenie nabożeństwa będzie możliwość oddania czci krzyżowi i przyjęcia Komunii św. Centrum tego dnia jest Liturgia Męki Pańskiej, która w naszym kościele rozpocznie się o godz. 18.00. Ofiary składane podczas adoracji krzyża po drodze krzyżowej i podczas Liturgii Męki Pańskiej będą przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim zakończy się o godz. 22.00.Przypominamy, że tego dnia dorosłych katolików obowiązuje post ścisły – jeden posiłek do syta oraz powstrzymanie od pokarmów mięsnych.
  3. Wielka Sobota – trwamy na czuwaniu przy Grobie Pańskim. Na Adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy od godz. 8.00 do 19.30. Kościół zachęca do zachowania postu aż do Wigilii Paschalnej. Tego dnia tradycyjnie ministranci rozprowadzać będą wodę święconą. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na fundusz ministrancki. Poświęcenie pokarmów na stoły wielkanocne będzie odbywać się wyjątkowo przed kościołem w godz. od 8.00 do 16.00 co 15 minut. Prosimy, aby tu zachować odpowiedni dystans. O godz. 9.00 zapraszamy na wspólną modlitwę Liturgią Godzin tzw. Ciemną Jutrznię. O godz. 20.00 Wigilia Paschalna – Uroczysta Msza Święta Zmartwychwstania Pańskiego –jest najważniejszą liturgią całego roku. Rozpoczniemy ją poświęceniem ognia przed kościołem. Na liturgię przynosimy świece przy których odnowimy przyrzeczenia chrzcielne.
 6. W Niedzielę Wielkanocną procesja rezurekcyjna i pierwsza Eucharystia o godz. 6.00. Kolejne Msze Św. w Niedzielę Wielkanocną o godz. 10.30, 12.00, 13.15, 18.00 i 19.15.
 7. Nowenna do Miłosierdzia Bożego rozpoczyna się w Wielki Piątek i odprawiana będzie codziennie o 15.00.
 8. Do chorych udamy się w piątek po Wielkanocy na zaproszenie.
 9. W dniu dzisiejszym rozdajemy intencje dla Kół Żywego Różańca.
 10. Dzisiaj po wszystkich Mszach św. wolontariusze Parafialnej Caritas rozprowadzają świece świąteczne w cenie 6, 12 i 15 zł. Zebrane ofiary będą przeznaczone na pomoc dla najbiedniejszych rodzin.
 11. Sprawy kancelaryjne w tym tygodniu będą załatwiane tylko od poniedziałku do środy. Kancelaria będzie otwarta w poniedziałek i środę od 9.00 do 10.30. W razie potrzeby prosimy kontaktować się z księdzem dyżurnym przez tel. komórkowy.
 12. W kiosku parafialnym są do nabycia książeczki z modlitwami do św. Józefa.
 13. Przypominamy o obowiązku przestrzegania norm sanitarnych. W kościele może być aktualnie 38 osób i taki limit obowiązywał będzie w Święta. Przy wejściu są w koszyczkach obrazki – wejściówki w odpowiedniej liczbie. Należy zasłaniać usta maseczkami, zachowywać dystans 1,5 m, dezynfekować ręce i folię w konfesjonale. Zachęceni przez Księdza Biskupa apelujemy, by w tym szczególnym okresie zdobyć się na szczególną wrażliwość, odpowiedzialność i samodyscyplinę, a do pewnych zmian i ograniczeń podejść ze zrozumieniem.
  W poszczególne dni Triduum Paschalnego podawać będziemy szczegóły dotyczące przebiegu liturgii, do których prosimy się dostosowywać.
  Będzie możliwość uczestniczenia za zewnątrz kościoła – głośniki będą włączone. Istnieje także możliwość, aby wierni, którzy łączyli się duchowo danego dnia poprzez transmisję, mogli w wyznaczonym czasie, bezpośrednio po zakończeniu transmisji, przyjąć Komunię Świętą w kościele, podchodząc w taki sposób, aby zachować normy bezpieczeństwa
 14. Prasa katolicka.