Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 04.04.2021 r.


 1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania kościoła i liturgii Triduum Paschalnego. Za ofiary na kwiaty i dekorację do Grobu P. Jezusa złożone na tacę, składane indywidualnie, oraz na konto parafialne, oraz za ofiarowane kwiaty rodzinom Jadwigi i Bogdana Sosnowskich, i rodzinie pp. Zalewskich. Za ogromny wkład pracy w przygotowanie kościoła i wykonanie dekoracji Grobu Pańskiego i Ciemnicy Panu kościelnemu, p. Agnieszce Janickiej, Katarzynie Rymuza, Emilii Urbańskiej, oraz innym osobom pomagającym w dekoracji. Dziękujemy ks. Michałowi, oraz lektorom i ministrantom za wzorcowo przygotowaną liturgię Triduum, panom z Totus Tuus za służbę – wartę przy Grobie Pana Jezusa. Po rezurekcji kolejne Msze św.  o godz.10.30, 12.00, 13.15, 18.00 i 19.15. Nie ma Mszy św. o 9.00.
 2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny, Msze św. odprawiamy według porządku niedzielnego: 7.00, 9.00. 10.30, 12.00, 13.15, 18.00 i 19.15. Taca przeznaczona będzie na KUL.
 3. Kolejne dni najbliższego tygodnia tworzą liturgiczną oktawę wielkanocną, zapraszamy do udziału w Mszach św. codziennie o godz.: 7.00, 8.00, 18.00. Z racji na oktawę w najbliższy piątek nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. Dzisiaj i przez cały tydzień będzie także możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od 15.00 do 18.00. Adorację rozpoczniemy odmawiając Nowennę i Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 5. Do chorych udamy się w najbliższy piątek od godz. 9.00 na zaproszenie.
 6. W najbliższą sobotę 10.IV zapraszamy na spotkanie formacyjne rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o godz. 10.00 kl. IIIC, o godz. 11.00 kl. IIID. Nie będzie wtedy Mszy św. Przypominamy, że spotkania te są obowiązkowe. Prosimy o dostarczenie indeksów dzieci w następną niedzielę w celu weryfikacji dopuszczenia do I Komunii św.
 7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Niedzielę Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.00 w Godzinie Miłosierdzia, odprawimy nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia a następnie będzie odprawiona Msza św. w intencjach zbiorowych. Po Mszy adoracja do godz. 18.00. Zapraszamy by podawać intencje, które będziemy polecać Panu Bogu w czasie tego nabożeństwa. Można to uczynić w zakrystii lub w kancelarii. Nie będzie Mszy św. o 13.15
 8. Taca za tydzień przeznaczona będzie na dzieła charytatywne „Caritas” w naszej diecezji. Jest także możliwość złożenia ofiary na ten cel przez konto parafialne.
 9. Przypominamy o obowiązku przestrzegania norm sanitarnych. W kościele obowiązują limity osób – 1 osoba na 20m2 (co daje 38 osób). Brak obrazków w koszyczku przy wejściu oznacza, że jest wyczerpany limit osób w kościele. Należy zasłaniać usta, oraz zachowywać dystans 1,5 m, dezynfekować ręce i folię w konfesjonale. Zachęceni przez Księdza Biskupa apelujemy, by w tym szczególnym okresie zdobyć się na szczególną wrażliwość, odpowiedzialność i samodyscyplinę.
 10. Prasa katolicka.
 11. Wszystkim Parafianom i Drogim Gościom składamy serdeczne życzenia obfitości wszelkich łask od Chrystusa Zmartwychwstałego, umocnienia w wierze i wzajemnej miłości i radości w gronie rodziny oraz radości ze spotkania zmartwychwstałego Pana.