Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Trójcy Świętej 11.06.2017


 1. Nabożeństwa czerwcowe odprawiane będą są w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 17.30.
 2. Dzisiaj zostanie odprawiona Msza św. przy kapliczce na Zieleńcu o godz. 19.15.
 3. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci wyjeżdżających na parafialne kolonie letnie do Okonin odbędzie się jutro, w poniedziałek o godz. 19.00. Najpóźniej jutro należy też złożyć karty kolonijne i opłaty.
 4. W najbliższy wtorek po Mszy św. wieczornej procesja fatimska wokół kościoła.
 5. W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Procesja wyruszy po Mszy o godz. godz. 11.00 ulicami: Piłsudskiego, Bandurskiego, Okólną, 11 Listopada i Piłsudskiego do kościoła. Zapraszamy do licznego udziału w Uroczystości i prosimy o włączenie się w przygotowanie ołtarzy, zadbanie o czystość i udekorowanie domów przy trasie procesji. Dzieci komunijne i rocznicowe będą uczestniczyć w procesji w strojach komunijnych. Zapraszamy też dziewczynki do sypania kwiatków.
 6. W Oktawie Bożego Ciała zapraszamy na procesje Eucharystyczne po wieczornej Mszy św. i nabożeństwie czerwcowym.
 7. Konferencja przedchrzcielna dla rodziców i kandydatów na chrzestnych z naszej parafii w piątek o godz. 19.00 w Domu Katolickim.
 8. Ruch Rodzin Nazaretańskich naszej diecezji zaprasza od 1 do 9 lipca na wakacyjne rekolekcje do Małego Cichego k/ Zakopanego, z rodziną lub indywidualnie. Talefon kontaktowy w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej RRN.
 9. Koło Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do Torunia, Płocka i miejsc związanych z męczeństwem bł. Jerzego Popiełuszki w sobotę 17.06.
 10. Za tydzień ks. Dariusz Gugała wygłosi słowo Boże, a taca przeznaczona będzie na budowę kościoła przy ul. Ząbkowskiej.
 11. Burmistrz i MOK zapraszają na festyn z okazji obchodów 50-lecia Marek od godz. 14.30 w Parku Miejskim.
 12. Dzisiaj wolontariusze Caritas przeprowadzą zbiórkę na dofinansowanie kolonii dla dzieci z uboższych rodzin.
 13. Prasa katolicka.