Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Palmowa 24.03.2013


Ogłoszenia1.  Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. W najbliższe dni kancelaria parafialna  czynna tylko w poniedziałek i środę w godz. 9.00-10.30, 16.00-17.30.
2.  W Triduum  Paschalne nie będziemy spowiadać  –  wszyscy kapłani uczestniczą w liturgii. Spowiedź od poniedziałku do środy o godz. 7.00 i od 17.30.
3.  Wielki Czwartek to dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej koncelebrowana przez wszystkich kapłanów o godz. 18.00. Po Mszy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.
4.  Wielki Piątek to dzień Męki i Śmierci Chrystusa. Obowiązuje post ścisły: jeden posiłek syty i dwa mniejsze oraz powstrzymanie się od mięsa i alkoholu. Adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 8.00-18.00. Tego dnia Kościół nie sprawuje Eucharystii. Liturgia Meki Pańskiej o godz. 18.00. Ofiary tego dnia są przeznaczone na utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie.  Adoracja przy Grobie Pańskim przez całą noc.
5.  Wielka Sobota  –  zaleca się zachowanie postu paschalnego. Święcenie pokarmów na  stół wielkanocny w godz. 8.00-18.00, adoracja do godz. 19.30. Przez cały dzień ministranci rozprowadzać będą wodę święconą, cały dochód przeznaczony zostanie na wyjazd wakacyjny ministrantów z ks. Łukaszem. Uroczysta Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19.30. Przynosimy  przynieść ze sobą świece.
6.  Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego: Procesja rezurekcyjna o godz. 6.00, po niej uroczysta pierwsza Msza św. Pozostałe Msze święte: 10.15, 12.00 (z udzielaniem sakramentu Chrztu św.) i 18.00.
7.  Ofiarodawców kwiatów do Grobu Pańskiego prosimy o dostarczenie ich w środę i czwartek do południa. Już dziś dziękujemy za ten gest.
8.  Zapraszamy do sklepiku parafialnego. W prasie katolickiej artykuły o Ojcu Świętym Franciszku.
9.  Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w Wielki Pątek od godz. 9.00. Prosimy zgłaszać nazwiska i adresy, odwiedzimy tylko osoby zgłoszone.
10.   Dziś ministranci rozprowadzali palmy. Za hojne ofiary przeznaczone na wyjazd wakacyjny Bóg zapłać.
11.   Dziś po Mszach św. wolontariusze Parafialnego Caritas rozprowadzają świece świąteczne na Wielkanocne Stoły. Zebrane ofiary będą przeznaczone na dalsza pomoc dla potrzebujących rodzin, zwłaszcza na kolejną akcję przyborów szkolnych i dofinansowanie letnich kolonii.
12.  W ostatnich dniach powstała strona internetowa naszej parafii. Można ją odnaleźć wpisując adres:  izydormarki.pl. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią i śledzenia na bieżąco wydarzeń z życia naszej parafii.