Msza św. Wieczerzy Pańskiej


DSC_6757 W Wielki Czwartek Kościół wspomina tajemnicę Eucharystii  – Chrystusa, który pozostał z wiernymi pod postaciami chleba i wina, oraz ustanowienie Sakramentu Kapłaństwa.

Mszą Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 w naszym kościele parafialnym rozpoczęliśmy uroczyste obchody Triduum Paschalnego – tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

DSC_6776Uroczystej liturgii sprawowanej przez wszystkich kapłanów przewodniczył ks. prał. Zygmunt Wirkowski – Proboszcz. Wysłuchaliśmy ewangelicznego opisu ostatniego spotkania Jezusa z Apostołami w Wieczerniku.

W krótkiej homilii ks. Ryszard Sawicki wyjaśnił znaczenie sakramentu Eucharystii i roli Kapłaństwa służebnego ustanowionego przede wszystkim dla niej. W jego kazaniu znalazły się też słowa wdzięczności skierowane do służby liturgicznej (tego dnia przy ołtarzu służyło 75 ministrantów i lektorów) oraz wszystkich, którzy dbają o piękno naszej świątyni i sprawowanej w niej liturgii.

DSC_6786Na zakończenie Mszy św. Wieczerzy Pańskiej przedstawiciele grup parafialnych złożyli życzenia kapłanom posługującym w naszej parafii i zapewnili ich o swojej pamięci w modlitwie.

DSC_6801

Liturgię zakończyła procesja z Najświętszym Sakramentem do Ciemnicy, gdzie modlitwa adoracyjna trwała do godz. 22.00.