Ogłoszenia duszpasterskie – XXXIII Niedziela Zwykła 17.11.2013


  1. OgłoszeniaDzisiejsza niedziela jest dniem ogólnopolskiej modlitwy i duchowej jedności z cierpiącymi mieszkańcami Filipin. Zachęca do tego przewodniczący Episkopatu Polski. Prośba skierowana jest do biskupów diecezjalnych jest odpowiedzią na apel Ojca Świętego Franciszka o modlitwę i pomoc dla ofiar tajfunu. Solidarność z potrzebującymi będzie można wyrazić m.in. poprzez złożenie ofiar do puszek po Mszach św. przed kościołem.
  2.  Przyszła niedziela (24.11) to Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu za publiczne odmówienie Aktu Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Chrystusowi Królowi uzyskać można odpust zupełny. W naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu i odmówienie Aktu Poświęcenia po Mszy św. o godz. 12.00. Tego dnia również ks. Dariusz Gugała wygłosi kazania i zbierze ofiary na budowę kościoła przy ul. Ząbkowskiej.
  3. We wtorek (19.11) o godz. 18.30 w kościele odbędzie się pierwsza próba przed uroczystością Bierzmowania młodzieży klas I liceum. Spotkanie to jest przeniesione ze środy, a za zmianę serdecznie przepraszamy! Kolejna próba w piątek (22.11) o godz. 18.30.
  4. W środę (20.11) Wspólnota Odnowy w Duchu Św. „Emanuel” zaprasza na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. Naszą modlitwę rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00.
  5. W piątek (22.11) odbędzie się czuwanie Krucjaty Różańcowej za ojczyznę. Początek o godz. 20.00, a zakończenie Eucharystią o godz. 23.00.
  6. Spotkanie dla lektorów, ministrantów i kandydatów dotyczące Uroczystości Bierzmowania odbędzie się w sobotę 23.11 o godz. 10.00 w kościele.
  7. Zapraszamy do sklepiku parafialnego po prasę katolicką: „Idziemy”, „Gość Niedzielny” oraz „Niedziela”.

Dodaj komentarz