Ogłoszenia duszpasterskie XXIV Niedziela Zwykła 11.09.2016 r.


 1. OgłoszeniaNa początku października w naszej parafii rozpoczną się Misje Święte. Jest to chyba najważniejsze wydarzenie ewangelizacyjne w naszej parafii od wielu lat. (ostatnie misje odbyły się w 2004r.). Aby to przejście Pana mogło być owocne potrzebne jest także nasze przygotowanie. Od Wielkiego Postu po każdej Mszy św., odmawiamy modlitwę w intencji Misji, modlimy się w tej intencji podczas nabożeństw, modlą się także Koła Różańcowe. Ojcowie misjonarze już omadlają naszą parafię, ale także i nas zachęcają i proszą do podjęcia postu, oraz osobistej i wspólnotowej modlitwy – w każdej parafialnej wspólnocie. Prosimy także dzieci i młodzież o modlitwę i podjęcie wyrzeczeń, zbieranie dobrych uczynków, oraz chorych o ofiarowanie swoich cierpień w intencji Misji Św. Na tydzień przed misjami podejmiemy bardziej intensywną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem – tzw. Jerycho.

 1. W najbliższy wtorek 13.09. po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo i procesję fatimską wokół kościoła.
 2. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, którzy rozpoczęli przygotowania w zaszłym roku, odbędzie się dziś po Mszy wieczornej w kościele. Zapisy dla nowego rocznika w drugiej połowie września.
 3. Zapraszamy wszystkich parafian na piknik, który odbędzie się za tydzień 18.09. Osoby, które upieką ciasta, proszone są o przyniesienie ich w sobotę lub w niedzielę rano. Dzieci, biorące udział w konkursie organizowanym przez siostry Honoratki, swoje prace przynoszą do swoich katechetów do końca tygodnia. Szczegóły programu podane są na plakatach. Dochód z festynu przeznaczymy na renowację zabytkowego obrazu Józefa Mayera 1747 – Maryja z Dzięciątkiem i św. Sebastian. Będzie to nasz pierwszy wkład w przygotowanie do przyszłorocznych obchodów 100 rocznicy powstania naszej parafii.
 4. I Komunia dzieci w 2017r.:
  Kl. III. A,B,C i szkoła „Ad Astra” w sobotę 06 maja 2017r.
  Kl. III. D,E,F w sobotę 20 maja 2017r.
 1. Przyjmujemy już rezerwacje terminów ślubów na 2017r.
 2. W środę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego – Msze o 7.00, 8.00 i 18.00
 3. Dziś po Mszach św. prowadzimy zbiórkę do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny w naszej diecezji. Dziękujemy za ofiary złożone na utrzymanie na naszego seminarium duchownego.
 4. Zapraszamy do sklepiku parafialnego po prasę katolicką.