Ogłoszenia Duszpasterskie IV Niedziela Wielkiego Postu – 15 marca 2015 r.


 1. OgłoszeniaZapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z rekolekcyjna nauka pasyjną dziś o godz. 17.15.
 2. Dziś po Mszach św. w zakrystii prowadzone są zapisy młodzieży i dzieci na kolonie parafialne organizowane  lipcu w miejscowości Mierki k. Olsztynka na Mazurach. Szczegółowe informacje u ks. Łukasza i na stronie internetowej.
 3. W tym tygodniu od poniedziałku do środy odbędą się rekolekcje szkolne dla dzieci i młodzieży: godz. 10.15 – Gimnazjum i Liceum, 11.45 – Szkoła Podstawowa kl. 0-3, 13.00 Szkoła Podstawowa kl. 4-6.
 4. W najbliższą środę Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Emmanuel” zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. Modlitwę rozpocznie Eucharystia o godz. 18.00.
 5.  W tym tygodniu we czwartek 19.03 przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze św. w naszym kościele: 7.00, 8.00, i 18.00. Tego dnia przypada również 10 rocznica święceń biskupich Pasterza naszej diecezji ks. Abp Henryka Hosera SAC.
 6. W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej: 16.30 – dzieci, 17.15 – dorośli, 19.00 młodzież.
 7. W najbliższy piątek 20.03 o godz. 19.00 Drogę Krzyżową połączoną z krótką adoracją krzyża poprowadzą wolontariusze Światowych Dni Młodzieży. Aktualnie zawiązuje się wspólnota młodzieży pragnącej zaangażować się w przygotowania  ŚDM w naszej parafii, którą opiekuje się ks. Łukasz.  Po zakończonym nabożeństwie ok godz. 20.00 zapraszamy na pierwsze informacyjne spotkanie dla osób pragnących włączyć się w dzieło wolontariatu. Zapraszamy młodzież: gimnazjalną, licealną i studentów, oraz osoby dorosłe mogące służyć pomocą. Zapraszamy osoby już zdeklarowane oraz inne pragnące do dołączyć do tego dzieła.
 8. Bardzo prosimy o zwracanie wypełnionych deklaracji dotyczących przyjmowania pod swe dachy gości z zagranicy, którzy przybędą na ŚDM w lipcu 2016 roku. Prosimy o otwartość na to wspaniałe dzieło będące duchowym dziedzictwem św. Jana Pawła II, twórcy ŚDM. Deklaracje należy przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Osoby zainteresowane mogą pobrać jeszcze deklaracje wyłożone na stoliku pod chórem.
 9. W przyszłą niedzielę oraz w niedzielę palmową, jak co roku ministranci przed kościołem rozprowadzać będą wielkanocne palmy. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na dofinansowanie letniego wyjazdu ministrantów z ks. Łukaszem. Zachęcamy parafian aby to właśnie naszych chłopców wesprzeć ofiarą, w ten sposób wynagradzając ich sumienną posługę przy ołtarzu.
 10. Caritas Parafialny składa serdeczne podziękowania za ofiary złożone tydzień temu na świąteczne paczki. Zebrano kwotę 3.744 zł.
 11. W przyszłą niedziele w ramach ogólnopolskiej akcji Caritas „Jałmużna wielkopostna” po Mszach św. przeprowadzimy zbiórkę do puszek na pomoc w leczeniu i rehabilitacji dzieci i osób starszych. Hasłem tegorocznej akcji SA słowa: „Wiara i miłosierdzie”.
 12. Kościelna Służba Porządkowa organizuje autokarową pielgrzymkę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ożarowie na Misterium Męki Pańskiej. Wyjazd w Niedzielę Palmową o godz. 14.30 z pod Kościoła. Koszt 20 zł, zapisy w kiosku parafialnym dziś i w przyszłą niedzielę.
 13. W sobotę 21.03 po Mszy św. wieczornej w Domu Katolickim odbędzie się spotkanie Kościelnej Służby Porządkowej. Zapraszamy na nie Panów, którzy chcieliby pełnić wartę przy Grobie Pańskim w Wielką Sobotę.
 14. Zapraszamy do Sklepiku parafialnego, gdzie możemy nabyć prasę katolicką, a w niej szereg ciekawych artykułów.