Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkiego Postu 23.03.2014 r.


  1. OgłoszeniaWolontariusze  parafialnego oddziału Caritas zbierają dzisiaj po Mszach św. ofiary przeznaczone na przygotowanie ok. 170 świątecznych paczek dla dzieci z najbiedniejszych i wielodzietnych rodzin. Za złożone ofiary już z całego serca dziękujemy.
  2. W najbliższy piątek 28 marca od godz. 15.00 oraz całą sobotę 29 marca, w trzech naszych mareckich  „Biedronkach”  (przy ul. Fabrycznej, Bandurskiego i Piłsudskiego)  wolontariusze Parafialnego Caritas będą zbierali żywność z długim terminem ważności taką  jak: cukier, mąka, olej, konserwy, herbata, artykuły spożywcze dla dzieci i słodycze. Zakupione dodatkowo produkty spożywcze będzie można włożyć do oznakowanych wózków stojących za kasami.  Zebrana żywność będzie przeznaczona na świąteczną pomoc dla ok. 90 rodzin, podopiecznych Caritas. Zapraszamy parafian do robienia zakupów w tych dniach w „Biedronkach” i wsparcia tej akcji Caritas.
  3. Po Mszy św. o godz. 12.00 zapraszamy wszystkich parafian na Koncert Wielkopostny w wykonaniu solistów, chóru, zespołu kameralnego ze Szkoły Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego z Wołomina.
  4. We wtorek 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00.
  5. W dniach 25-26 marca w naszej parafii będziemy przeżywać Jerycho Różańcowe, a od 27 do 30 marca rekolekcje wielkopostne. Program Jerycha jak również rekolekcji można wziąć ze stolików pod chórem, został on zamieszczony również na stronie internetowej.
  6. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Rzymu na kanonizację papieży Jana Pawła II i Jana XXIII. Informacje i zapisy u Pana Marka Kroczka.
  7. Prasa katolicka. Kupując nowy numer Gościa Niedzielnego otrzymamy książkę „Pasja”, która jest opisem wizji męki Pana Jezusa, jaką otrzymała bł. Anna Katarzyna Emmerich.

Dodaj komentarz