Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Wielkanocna 27.04.2014


  1. OgłoszeniaOfiary zebrane dzisiaj na tacę przeznaczone są na dzieła miłosierdzia Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej.
  2. Wolontariusze Caritas rozprowadzają dzisiaj pamiątkowe świece z racji kanonizacji papieża Jana Pawła II. Ofiara za świecę to 20 zł. Dochód wesprze dalszą działalność Caritas. Za okazane wsparcie składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  3. Dzisiaj po Mszy św. sprawowanej o godz. 15.00 zapraszamy na koncert chórku „Boże nutki” z okazji kanonizacji Jana Pawła II.  Usłyszymy m.in. Barkę w opracowaniu 4-głosowym, Zwycięzca Śmierci, Ave Maria i inne pieśni.
  4. Młodzież rozprowadza dzisiaj modlitewniki Jana Pawła II. Są one cegiełką na budowę Sanktuarium Jana Pawła II w Radzyminie oraz na wyjazd wakacyjny młodzieży. Cena – 10 zł.
  5. W poniedziałek 28 kwietnia o godz. 12.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. dziękczynna za dar kanonizacji Jana Pawła II, w której uczestniczyć będą nauczyciele, pracownicy i uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Markach.
  6. W tym tygodniu przypada dzień imienin Ks. Proboszcza Zygmunta. W jego intencji będziemy się modlić i złożymy mu życzenia na Mszy św. sprawowanej 3 maja o godz. 10.15.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Z posługą sakramentalną do chorych udamy się o godz. 9.00. Zgłoszenia osób, do których ma się udać kapłan przyjmujemy w zakrystii, kancelarii parafialnej lub telefonicznie. Spowiedź podczas Mszy św. o godz. 7.00 i od godz. 17.30. Również w tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza święta i nabożeństwo wynagradzające o godz. 7.00.
  8. Burmistrz Miasta Marki zaprasza wszystkich mieszkańców na obchody 223 r. uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczną się o godz. 12.00 uroczystą Mszą św. w naszym kościele parafialnym. Po Mszy św. odbędzie się koncert prowadzony przez Łukasza Wojakowskiego z udziałem instrumentalistów Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego z Warszawy. Tego dnia porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.
  9. W następną niedzielę 4 maja po Mszach św. zbierane będą przed kościołem ofiary do puszek przeznaczone na rozwój Radia Maryja i wszystkich dzieł przy nim powstałych. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  10. W tym tygodniu rozpoczynamy nabożeństwa majowe, na które zapraszamy w tygodniu o 17.40, a w soboty i niedziele po Mszy św. wieczornej.

Dodaj komentarz