Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedz. W. Postu – 28.02.2021 r.


 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele trwa przez cały tydzień z wyjątkiem soboty od 15.00 do 18.00. W czwartek dodatkowo do 19.30.
 2. W piątki zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: 16.30 – dla dzieci, 17.15 oraz, 19.00 dla dorosłych. W niedziele Wielkiego Postu zapraszamy nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15.
 3. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się od niedzieli 14.03. Prosimy o zarezerwowanie wolnego czasu.
 4. W ramach przygotowania do I komunii św. zapraszamy rodziców wraz z dziećmi na indywidualne spotkania z księdzem. Rodziny, które nie umówiły się w przewidzianym terminie, prosimy o niezwłoczne skontaktowanie się z księdzem. Spotkania te są obowiązkowe.
 5. Msza św. i spotkanie formacyjne dla dzieci klas III i rodziców będzie w sobotę 6.03 o godz. 15.00 dla klasy III E oraz o godz. 16.30 dla klasy III F i dzieci spoza SP I. Prosimy, aby rodzice kl. III E przyprowadzili dzieci do kościoła o 14.50, a III F o 16.20. Rodzice będą mieli osobne spotkanie półgodzinne w Domu Katolickim, po którym wrócimy do kościoła na Mszę św. W tym samym czasie dzieci będą miały swoje spotkanie w kościele.
 6. Przymiarka strojów komunijnych dla dzieci będzie miała miejsce w najbliższą środę 3.III od godz. 16.30 według ustalonego harmonogramu w Domu Katolickim na górze w sali J. Pawła II
 7. Konferencja przedchrzcielna dla rodziców i kandydatów na chrzestnych z naszej parafii w piątek o godz. 19.00 w Domu Katolickim.
 8. Dzisiaj rozdanie intencji dla Kół Żywego Różańca na miesiąc marzec.
 9. Zapraszamy osoby, które zapisały się do Różańca Rodziców modlących się za dzieci do ostatniego koła różańcowego. Potrzeba nam jeszcze jednej osoby. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne w najbliższą sobotę po Mszy św. o godz. 18.00.
 10. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św.: 7.00, 8.00 i 18.00. Spowiedź dla dzieci od 16.15 Komunia św. po Drodze Krzyżowej. Do chorych udamy się od godz. 9.00 na zaproszenie.
 11. W I sobotę miesiąca o godz. 7.00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.
 12. Ks. Michał zaprasza na spotkanie kandydatów i ministrantów do klasy VI włącznie na spotkanie w sobotę o godz. 10.30
 13. Zapraszamy ministrantów z klasy VII i starszych oraz kandydatów na lektorów na spotkanie w piątek po Drodze Krzyżowej o godz. 19.00
 14. W czwartek przypada święto św. Kazimierza, patrona Księdza Proboszcza. Msza św. imieninowa odprawiona będzie w niedzielę 7.III o godz. 12.00.
 15. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 19.15 połączoną z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie, prowadzona przez ks. Jakuba wraz z naszą wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym i Diecezjalną Diakonią Modlitwy Ruchu Światło-Życie.
 16. Podobnie jak w ubiegłych latach zapraszamy do prywatnego (w domu) rozważania męki Pana Jezusa przez jedną wybraną godzinę codziennie przez cały Wielki Post. Informacje i zapisy po Mszach św. przy stoliku.
 17. W kiosku parafialnym jest do nabycia List Apostolski papieża Franciszka pt. „Ojcowskim sercem”, oraz „30 dniowe nabożeństwo do św. Józefa”
 18.  W następną niedzielę, 7 marca wolontariusze Parafialnej Caritas będą zbierali ofiary do puszek, przeznaczone na przygotowanie świątecznej pomocy dla 100 swoich najuboższych podopiecznych – osób starszych, chorych i samotnych.
  Pragniemy też przypomnieć, że ofiary na świąteczną pomoc dla najbardziej potrzebujących można także przekazać na konto naszej parafialnej Caritas. Dane do przelewu na stronie internetowej i w gablocie przed kościołem.
 19. Przypominamy, że wciąż obowiązują ograniczenia co do ilości osób na Mszach św. w kościele (50 osób) , zaleca się zachowywanie dystansu, dezynfekowanie rąk i konfesjonału przed spowiedzią.
 20. Dzisiaj zbiórka do puszek na dzieło misyjne Ad Gentes.
 21. Prasa katolicka