Kolonie Parafialne – Okuninka 2014


Tegoroczne kolonie parafialne dla dzieci i młodzieży odbyły się podobnie jak w ubiegłym roku w Okunince nad Jeziorem Białym. W koloniach wzięło udział  88 uczestników oraz 12 osobowa kadra. Już przed wyjazdem zostały uformowane  grupy i przydzieleni do nich wychowawcy:całość

 • grupa I chłopców
  wychowawca p. Paweł Maliszewski
 • grupa II chłopców
  wychowawca p. Mariusz Kowalski
 • grupa III chłopców
  wychowawca kl. Szymon Berger
 • kadra2-SMILEgrupa IV chłopców
  wychowawca p. Aleksandra Staszewska
 • grupa V chłopców
  wychowawca p. Bartłomiej Paciorek
 • grupa VI dziewcząt
  wychowawca p. Martyna Motyczyńska
 • grupa VII dziewcząt
  wychowawca p. Aleksandra Wilczyńska
 • grupa VIII dziewcząt
  wychowawca p. Izabella Kopyt i Natalia Rutkowska.

 

Nad całością organizacji i przebiegiem kolonii czuwał kierownik ks. Łukasz Lach oraz jego zastępca p. Bartosz Krokwiński, który również opracowywał program wycieczek. Opiekę medyczną sprawowała p. Grażyna Borkiewicz – pielęgniarka.

Kolonie rozpoczęły się w niedzielę 29 czerwca poranną modlitwą w naszym kościele parafialnym. Błogosławieństwa na drogę udzielił ks. Proboszcz. Tego dnia koloniści uczestniczyli w uroczystej Mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej.

siataW trakcie kolonii uczestnicy wypoczywali korzystając w pełni z dobrodziejstw pogody oraz atrakcji: pływanie kajakami, rowerkami wodnymi, wycieczki rowerowe, jazda na gokartach,  rozgrywki sportowe, park linowy, długie spacery, plażowanie, zabawy taneczne i wspólne dyskoteki. Młodzież wyjeżdżała na wycieczki autokarowe do Lublina, Chełma i Sobiboru. Każdego dnia koloniści pogłębiali relację z Panem Bogiem podczas porannej i wieczornej modlitwy oraz Eucharystii. Ponadto młodzież rywalizowała w przeróżnych zawodach sportowych i innych konkursach. W trakcie wypoczynku w Okunince kolonię odwiedził ks. Proboszcz. Tego dnia przewodniczył Mszy św. i spędził z uczestnikami cały dzień zajęć.

Szczęśliwa i wypoczęta młodzież z nieco zmęczonymi opiekunami powróciła bezpiecznie do Marek w piątek 12 lipca w godzinach wieczornych. Zdjęcia z wyjazdu w galerii.

PODZIĘKOWANIA

Serdeczne podziękowania kierujemy do Rodziców uczestników za okazane zaufanie i miłe słowa wdzięczności kierowane do organizatorów wyjazdu. W sposób szczególny pragniemy podziękować anonimowym sponsorom za bezinteresowną pomoc i kolonijnej kadrze za poświęcenie swojego wolnego czasu na wspólny wypoczynek.

Ks. Proboszcz Zygmunt Wirkowski
Ks. Łukasz Lach