PACZKA DLA UKRAINY


1./    Nasza parafia, oraz Parafialna Caritas  przyłącza się do ogólnopolskiej akcji Caritas: „Paczka dla Ukrainy”. Jej celem jest przygotowanie paczek z produktami o długim terminie ważności, które trafią bezpośrednio do rodzin na Ukrainie. 

 2./   Caritas opracowała listę produktów, według której należy przygotować paczkę. Są one zamieszczone na ulotkach i  będzie je można otrzymać po mszy św.

3./   W kartonie nie można  umieszczać odzieży, produktów wymagających przechowywania w lodówce oraz innych, które mogłyby ulec zniszczeniu w  transporcie.

4./   Tak przygotowana paczka pozwoli na zapewnienie podstawowego zaopatrzenia dla kilkuosobowej rodziny na tydzień.

5./   Paczki nie trzeba robić indywidualnie, można to zrobić  grupowo np: kilka rodzin z parafii, wspólnota lub grupa parafialna,  firma, przedszkole, klasa szkolna itp.

6./   Uwaga: paczka nie może być zaklejona – zamknie ją, po sprawdzeniu zawartości,  wolontariusz Caritas.

7./   Karton powinien być oznakowany naklejką (do pobrania na www.caritas.pl/paczkadlaukrainy).

8./   Paczka musi być kompletna i gotowa do przekazania rodzinie na Ukrainie (nie będzie uzupełniana)

9./   Paczka powinna zawierać list w języku ukraińskim (do pobrania na www.caritas.pl/paczkadlaukrainy).  Naklejka i list w języku ukraińskim będą również dostępne w Caritas przy oddaniu paczki.

10./  Paczki powinny być spakowane w odpowiednie kartony,  jednakowej wielkości, aby można je było prawidłowo ustawić na paletach do dalszego transportu na Ukrainę.  Takie kartony można otrzymać w najbliższą środę od godz. 17.00 z magazynu naszej Parafialnej Caritas w budynku starej plebanii, wejście od strony wjazdu na parking

11./  Gotowe paczki, o wadze do 18 kg   należy dostarczyć do w/w magazynu w terminie, który będzie podany w następną niedzielę 1 maja.

Miłe byłoby, gdyby do paczki był dołączony list, słowa wsparcia, jakiś rysunek od dzieci itp., coś co sprawi choć odrobinę radości i da wyraz naszej solidarności.

  Link do informacji o akcji.  https://caritas.pl/projekty/paczkadlaukrainy/

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Nadal możemy się włączyć do pomocy na rzecz Ukrainy poprzez wolontariat, udzielenie noclegu, pomoc materialną, czy finansową. Napisz maila do MarkidlaUkrainy@gmail.com.

Jak pomóc Ukrainie?

  1. Wysyłając SMS pod numer 72052 o treści UKRAINA (koszt 2,46 zł z VAT).
  2. Dokonując wpłaty na stronie caritas.pl
  3. Wpłacając dowolną kwotę na konto:
  • Caritas Diecezji W – P: 57 1240 6074 1111 0000 4991 2023 z dopiskiem UKRAINA,
  • Caritas Polska: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem UKRAINA.