Schola Dziecięca „Boże Nutki”


DSCF4282Śpiew od najdawniejszych czasów towarzyszył uwielbieniu Boga jako szczególna postać modlitwy. Swoją cześć, szacunek i miłość do Boga chciał człowiek wyrazić nie tylko słowami,  ale czymś więcej, co było także darem od Boga: pięknym głosem, pięknym melodyjnym śpiewem. Właśnie poprzez śpiew człowiek wyraża siebie pełniej. Śpiewem oznajmia Bogu, że Go przeprasza, że Mu dziękuje, że o coś Go prosi.

Muzyka i śpiew w kościele są więc nieodłącznym narzędziem liturgii chrześcijańskiej. Może ją tworzyć dźwięk organów, rozgrzewające głosy chóru, a także radosny śpiew scholi liturgicznej. Niedzielne muzykowanie więc zespołu śpiewaczego jest przekroczeniem zwykłej mowy, staje się wzniosłą formą oddania czci Bogu i okazaniu  miłości prawdziwej.

Schola dziecięca „Boże Nutki” parafii  p.w. św. Izydora w Markach, u której podstaw leżą te wartości ubogaca swym śpiewem każdą Mszę Św. z udziałem dzieci. Próby naszego zespołu odbywają się w każdą sobotę o godz. 11.00. Opiekunem duchowym jest ks. Marcin Brzeszczyński, a za oprawę artystyczną odpowiada nasz organista – Pan Adam Markuszewski. “Boże Nutki” liczą obecnie 25 osób i chętnie widziane są nowe dzieci. Zapraszamy wszystkich na Mszę św. niedzielną o godz. 12.00 i na nasze koncerty. „Kto śpiewa dwa razy się modli”- św. Augustyn.