Grupa młodzieżowa „Oaza”


OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W parafii spotyka się kilkunastu osobowa grupa młodzieżowa. Grupa skupia osoby w wieku szkoły gimnazjalnej i licealnej. Głównym elementem spotkań formacyjnych jest wspólna modlitwa. Młodzież wraz z duszpasterzem modli się Liturgią Godzin oraz dziesiątkiem Różańca św. Po części modlitewnej następuje katecheza o dotycząca życia chrześcijańskiego lub projekcja filmu i jego omówienie. Istotnymi elementami działania tej grupy są wspólne wyjazdy pod okiem ks. Łukasza. Wszyscy członkowie uczestniczyli w kolonijnym wyjeździe wakacyjnym na Warmię (2 tygodnie), a ponad to w 2-dniowym wyjeździe formacyjno – rekreacyjnym w Julianowie. W poprzednich latach grupa uczestniczyła także w dniach skupienia w Słupnie i w Sanktuarium bł. Jana Pawła II w Radzyminie. Młodzież chętnie włącza się w inicjatywy parafialne (piknik, zbiórki charytatywne, przygotowanie dekoracji świątecznych, uroczystości patriotyczne).

Nowy obraz

Celem funkcjonowania grupy młodzieżowej jest formacja religijna, polegająca na wspólnej modlitwie i radosnym spędzaniu czasu wolnego blisko Pana Boga i Kościoła.

Opiekunem grupy jest ks. Łukasz Lach – wikariusz. Spotkania grupy młodzieżowej odbywają się w piątki o godz. 19.00 w Domu Katolickim lub w innym ustalonym dniu na wyjeździe.