Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 08.05.2016 r.


 1. OgłoszeniaZapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 17.30. W tym tygodniu kontynuujemy Nowennę do Ducha Św., którą będzie połączona z nabożeństwem majowym.
 2. Nabożeństwa majowe przy kapliczce MB Fatimskiej na Zieleńcu są odprawiane o godz. 19.00. Zapraszamy do podtrzymywania tej pięknej i bardzo ważnej tradycji.
 3. W poniedziałek 9.05 przypada Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika – głównego patrona Polski. Msze św.:7.00, 8.00, 18.00. Jest to dzień imienin naszego biskupa seniora Stanisława Kędziory.
 4. W piątek 13.05 przypada wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. Tego dnia po Mszy św. wieczornej ok godz. 18.30 zapraszamy na uroczystą procesję fatimską, która przejdzie ulicami naszej parafii: Piłsudskiego, Bandurskiego, Mieszka i, Rejtana, Piłsudskiego do kościoła. Nabożeństwo majowe będziemy śpiewać podczas procesji. Zachęcamy do licznego udziału: ministrantów, dzieci, młodzież, całe rodziny. Wszystkich Panów z Kościelnej Służby Porządkowej prosimy o pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa podczas procesji.
 5. W sobotę 14.05 o godz. 9.30 w kościele spotkanie dla kandydatów na ministrantów, zaś o godz. 10.30 Liturgia pokutna i spowiedź dzieci i rodziców z pierwszej grupy komunijnej.
 6. W sobotę wieczorem przeżywać będziemy Wigilię Zesłania Ducha Świętego. O godz. 18.00 Uroczysta Msza św. wigilijna z rozbudowaną liturgia słowa, a po Niej do godz. 21.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i czuwanie modlitewne prowadzone przez Odnowę w Duchu Świętym.
 7. Zapraszamy na pieszą nocną pielgrzymkę do Niepokalanowa oraz czuwanie modlitewne w sobotę 14.05. Chętni mogę wpisywać się do zeszytu złożonego na stoliku pod chórem. Wyjazd o godz. 18.30.
 8. W przyszłą niedzielę 15.05 przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tego dnia podczas Eucharystii o godz. 12.00 pierwsza grupa dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej. Parafian nie związanych z dziećmi bardzo prosimy aby przyjść na Msze św. o innych godzinach.
 9. W przyszłą niedzielę taca będzie zbierana nautrzymanie Seminarium Duchownego naszej diecezji.
 10. Zbiórka do puszek na Radio Maryja zostaje przeniesiona na przyszłą niedzielę.
 11. Marecki Ośrodek Kultury zaprasza mieszkańców w sobotę 14.05. w godz. 16.00-22.00 na II MARECKĄ NOC MUZEÓW. W programie m. in.: Wernisaż wystawy Beaty Sasinowskiej, warsztaty gry na bębnach, spotkanie z portrecistą, koncert jazzowy, koncert relaksacyjny dźwiękami mis tybetańskich i gongu, warsztaty rękodzieła. Wstęp wolny.
 12. Starosta Wołomiński Kazimierz Rakowski zaprasza mieszkańców powiatu wołomińskiego na „Majówkę w Chrzęsnem. Spotkanie z historią” do pałacu w Chrzęsnem (gm. Tłuszcz), która odbędzie się21 i 22 maja. Wydarzenie objął patronatem ks. abp Henryk Hoser. Szczegółowe informacje na stronie internetowej powiatu wołomińskiego, oraz na plakacie przed kościołem
 13. W dniach 29 czerwca do 10 lipca Akcja Katolicka organizuje wyjazd religijno-wakacyjny do Chorwacji, Czarnogóry i Albanii z nawiedzeniem Medjugorje. Szczegółowe informacje w gablocie na zewnątrz kościoła oraz na stronie akcja.marki.net.pl.
 14. Prasa katolicka.