Uroczystość przyjęcia sakramentu Bierzmowania


hhhW czwartkowy wieczór 20 listopada 2014 r. przybył do naszej parafii JE ks. Bp Marek Solarczyk by przewodniczyć uroczystej liturgii Bierzmowania mareckiej młodzieży licealnej.

Dzień przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej poprzedzony był trzy dniowymi rekolekcjami ewangelizacyjnymi, które poprowadził ks. Krystian Czerski – wikariusz z Legionowa. Pięknym momentem wieńczącym rekolekcje było nabożeństwo pokutne i sakrament spowiedzi, w którym uczestniczyła młodzież wraz ze świadkami i rodzicami.

szpO godz. 18.00 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, którą wraz ks. Biskupem koncelebrowali: ks. Proboszcz Zygmunt Wirkowski, ks. Marcin Brzeszczyński oraz ojcowie michalici ks. Marcin Różański i ks. Grzegorz Sprysak. W imieniu zgromadzonych w kościele rodziców Dostojnego Gościa przywitali państwo Joanna i Zbigniew Antoszkiewicz. W pełnej ciepła i serdeczności homilii ks. Biskup Marek zwrócił się do młodzieży z zaproszeniem do jeszcze większej przyjaźni z Bogiem, zaangażowania w życie kościoła i  do odważnego świadectwa wiary. DSC_5359W swoich słowach docenił pełną wiary postawę rodziców i bliskich, w kształtowaniu właściwych postaw moralnych młodzieży. Po kazaniu miał miejsce wyczekiwany moment przyjęcia przez prawie 80 kandydatów sakramentu Bierzmowania. Każdych z nich wraz ze swym świadkiem odważnie podchodził do ks. Biskupa, by przyjąć Dary Ducha św. Wyrazem wdzięczności bierzmowanych dla wspólnoty parafialnej był dar ołtarza złożony przez rodziców i młodzież: komplet odświętnych szat liturgicznych. bbbNa zakończenie liturgii głos zabrali przedstawiciele młodzieży: Zofia Kania i Bartłomiej Kryca, którzy w imieniu grupy podziękowali ks. Biskupowi oraz wszystkim osobom odpowiedzialnym za przygotowanie do przyjęcia sakramentu. W swoich słowach zapewnili o szczerym pragnieniu życia wiarą jako dojrzali chrześcijanie. Uroczystość zakończyło krótkie spotkanie, podczas którego ks. Łukasz wraz z rodzicami rozdał dyplomy i pamiątki sakramentu Bierzmowania.

uuuuUroczystość Bierzmowania była finałem formacji, które rozpoczęło się we wrześniu 2013 roku. Młodzież do tego wydarzenie przygotowywał ks. Łukasz Lach – wikariusz, a także zaproszone przez niego osoby: p. Karina Skrzypczak z Parafialnego Ośrodka Formacji Rodziny, p. Bożena Sokoluk – katechetka, która uczestniczyła w egzaminie z katechizmu oraz czuwała nad bezpośrednimi przygotowaniami do uroczystości. O oprawę muzyczną zadbał p. Adam Markuszewski wraz z chórem Effatha. Za piękne przygotowanie kościoła i dekoracje odpowiedzialni byli: s. Benedykta, p. Małgorzata Zalewska i p. kościelny Henryk Perz.  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości, której autorem jest p. Sebastian Komar.