Uroczystość Odpustowa ku czci Narodzenia NMP


nieW dniach 3.09 – 5.09.2015 Nasza wspólnota parafialna przeżywała czas dorocznej adoracji Najświętszego Sakramentu – tzw. Czterdziestogodzinne Nabożeństwo przygotowujące do uroczystości odpustowych. Każdego dnia wierni licznie gromadzili się w kościele na Mszach św. oraz prywatnej adoracji przed Chrystusem Eucharystycznym. Przez te dni modlitwa w kościele rozpoczynała się o godz. 7.00 i trwała do Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00. Podczas wszystkich Mszy św. kazania głosił ks. Krzysztof Ziółkowski Proboszcz parafii i budowniczy Sanktuarium św. Jana Pawła II w Radzyminie.

W niedzielę 6.09.2015 w Naszej Parafii przeżywaliśmy dzień odpustu ku czci Narodzenia NMP. Sumie odpustowej o godz. 12.00 przewodniczył ks. Kazimierz Seta nowy Proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonce. Wraz z nim koncelebrowali ks. Proboszcz Kazimierz Sztajerwald oraz ks. Krzysztof Ziółkowski, który wygłosił odpustową homilię. Na Eucharystię licznie przybyli kapłani naszego dekanatu oraz parafianie i goście. Wspólną modlitwę zakończyła Procesja Eucharystyczna i uroczyście odśpiewane Te Deum.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie oraz za wspólną modlitwę i liczny udział w uroczystościach odpustowych. Ks. Krzysztofowi Ziółkowskiemu życzymy wiele radości, sił i Bożego Błogosławieństwa w dziele wznoszenia Sanktuarium św. Jana Pawła II w Radzyminie.  W galerii zdjęcia z Mszy św. Odpustowej.