Triduum Paschalne


Grób PańskiW Triduum Paschalne nie będziemy spowiadać – wszyscy kapłani uczestniczą w liturgii.

WIELKI CZWARTEK

Wielki Czwartek to dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej koncelebrowana przez wszystkich kapłanów o godz. 18.00. Po Mszy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.

WIELKI PIĄTEK

Wielki Piątek to dzień Męki i Śmierci Chrystusa. Obowiązuje post ścisły: jeden posiłek syty i dwa mniejsze oraz powstrzymanie się od mięsa i alkoholu. Adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 8.00-18.00. Tego dnia Kościół nie sprawuje Eucharystii. Liturgia Meki Pańskiej o godz. 18.00. Ofiary tego dnia są przeznaczone na utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie. Adoracja przy Grobie Pańskim przez całą noc.

WIELKA SOBOTA

Zaleca się zachowanie postu paschalnego. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny w godz. 8.00-18.00, adoracja do godz. 19.30. Przez cały dzień ministranci rozprowadzać będą wodę święconą, cały dochód przeznaczony zostanie na wyjazd wakacyjny ministrantów z ks. Łukaszem. Uroczysta Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19.30. Podczas liturgii odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych – prosimy przynieść ze sobą świece.

Przypominamy o zmianie czasu z zimowego na letni!

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

Procesja rezurekcyjna o godz. 6.00, po niej uroczysta pierwsza Msza św. Pozostałe Msze święte: 10.15, 12.00 (z udzielaniem sakramentu Chrztu św.) i 18.00.

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę